MojAndroid

Ďalší z predstaviteľov spoločnosti Google, ktorý sa na Mobile World Congress 2012 rozhovoril je Eric Schmidt. Vyhlásil, že „Android je skutočný operačný systém“ a zdôrazňoval, že „Google Chrome je najbezpečnejší  prehliadač webu, ako na klasických počítačoch, tak pre Android.“

S odvolaním sa na niektoré porovnávacie testy operačných systémov a internetových prehliadačov Eric Schmidt poukázal na to, že Android je najlepší. O Google Chrome Eric Schmidt vyhlásil: „Ak vám záleží na bezpečnosti, mali by ste používať Chrome, pretože je zďaleka najbezpečnejší,povedal Schmidt na margo posledných diskusií o bezpečnosti prehliadača.

Ďalej vyhlásil, že v zásade nemá problém s otvorenosťou celého systému Android. „Je úplne legálnym open source,“ povedal Schmidt v priebehu prezentácie na Mobile World Congress. „Pochopili sme, že by sa to aj tak stalo, ale očakáva sa to a je to v poriadku.“ „Dúfame, že ľudia, ktorí sa rozhodli, že nebudú používať Android Marketplace alebo niektorý z balíčkov Google budú vidieť, že budú úspešnejší, ak tak urobia, ale je to ich voľba,“ pokračuje Schmidt.

Nakoniec, Schmidt navrhol, že tlak zo strany spotrebiteľov by sa mal odzrkadliť vo vývoji spoločnosti, aby „videli výhody vstupu do najväčšej komunity Android operačného systému.“ Prvým krokom môže byť Android Ice Cream Sandwich, ktorý by mohol byť už na väčšine nových zariadení. Schmidt argumentoval, že viac verzií nerobí Android roztrieštený, ale diferencovaný.

“Rozdielnosť je pozitívna, fragmentácia je negatívna,” povedal Schmidt ešte na CES 2012. “Diferenciácia znamená, že máte možnosť voľby a ľudí, ktorí vyrábajú telefóny, súťažiacich o ich pohľad na inovácie a chcú vás presvedčiť, že ten ich prístroj je lepší, než ten druhý.“

29.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+