MojAndroid

Spoločnosť Dyson je výrobcom moderných čističov vzduchu pre domácnosti a ich najnovší produkt Dyson Pure Cool Link je spojením toho najlepšieho v tejto oblasti s modernými technológiami. Ide totiž o inteligentné riešenie, ktoré jednak neustále monitoruje kvalitu ovzdušia v domácnosti a zároveň informuje o nameraných hodnotách prostredníctvom pripojenia k internetu a priloženej aplikácie.

Okrem toho aplikácia umožňuje na diaľku ovládať čistiť vzduchu. Môžete si tu nastaviť rýchlosť ventilátora, natočenie, časovač či automatický nočný mód, kedy sa aktivuje tichšia prevádzka a zníži sa jas displeja na zariadení. Aby ste ale vedeli namerané dáta aj vyhodnotiť, spoločnosť Dyson sa spojila so spoločnosťou BreezoMeter, vďaka čomu budete napríklad vedieť lepšie posúdiť, či je vlhkosť vzduchu vysoká, alebo práve veľmi nízka. Ak patríte medzi alergikov, oceníte aj funkciu zariadenia, ktorá meria množstvo peľu v ovzduší a pri zvýšenej úrovni vás na to upozorní.

Dyson Pure Cool Link

Zariadenie samo o sebe patrí medzi to najlepšie na trhu. HEPA filter v zariadení by mal odfiltrovať až 99,97 % znečistenia a alergénov vo vzduchu až do veľkosti 0,3 mikrónu. K dispozícii je aj nastavenie, kedy zariadenie dokáže odfiltrovať 99,95 % nechcených čiastočiek s veľkosťou iba 0,1 mikrónu. To znamená, že čistič vzduchu sa postará o odstránenie peľu, baktérií, plesní, azbestu, pachov, ale aj čiastočiek cigaretového dymu. Zariadenie by v USA malo stáť 499,99 USD, no od dnes sa bude predávať aj v západnej Európe a Veľkej Británii a neskôr pribudne aj dostupnosť na ďalších zahraničných trhoch.

Zdroj: engadget

31.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+