MojAndroid

Vedci Yasamin Mostofi a Chitra R. Karanam využili dvoch dronov, Wi-Fi anténu a interpoláciu, aby boli schopní vidieť cez hrubé múry.

Prečo použili práve dvoch dronov? Jeden dron vysiela Wi-Fi signál cez objekt a druhý ho prijíma. Obidva drony lietajú okolo prekážky, až kým nezachytia rozdiely v sile signálu v rôznych bodoch. Vďaka tomuto dokázali vedci vytvoriť 3D model uzatvorenej budovy.

Vo videu nižšie nájdete dronov, ktorý lietajú okolo vytvorenej miestnosti. Keď drony niekoľkokrát preletia okolo budovy, začnú mapovať celú štruktúru vo vysokom rozlíšení.

Dvojica vedcov dokázala pôvodne vytvoriť len 2D modely objektov, ale neskôr pomocou tej istej technológie vytvorili aj 3D snímky. Systém využíva dostupné zariadenia ako klasický Wi-Fi router alebo Google Tango tablet. Takisto sa tu stretneme s Raspberry Pi a Wi-Fi prijímačom. Aby toho nebolo málo, drony spolu komunikujú a vytvárajú modely autonómne.

Aj keď nemôžete očakávať technológiu ako zo sci-fi filmov, projekt si zaručene nájde uplatnenie v reálnom živote, napríklad pri mapovaní vnútorných miestností budov alebo pri život ohrozujúcich situáciách, kedy záchranári potrebujú zistiť, kto sa nachádza vnútri budovy.

Zdroj: TechCrunch

20.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+