MojAndroid

Pri príležitosti 25. výročia uvedenia legendárnej hry Doom prináša spoločnosť Bethesda jej port na Android zariadenia. A aby to nebolo málo, tak rovno aj s jej priamym pokračovaním Doom 2. Obidve hry sú dostupné v obchode Google Play za rovnakú cenu 5,49 eur. Vyžadujú systém vo verzii Android 8.0 Oreo a vyšší.

Klasika, ktorá definovala žáner 3D akčných hier

Hra Doom vytvorená v roku 1993 herným štúdiom ID Software pod vedením legendárneho Johna Romera sa stala priekopníkom v oblasti 3D akčných hier videných vlastným pohľadom hrdinu (first-person shooter). Prvá epizóda hry s 9 levelmi vtedy vyšla ako bezplatný shareware a vďaka tomu ju hralo až 20 miliónov hráčov.

V hre sa hráč zhostil role vojaka bez mena, ktorý bol za trest poslaný na vojenskú základňu na Marse. Bežnú vojenskú nudu ale naruší otvorenie portálu a príchod pekelných monštrier, ktoré musí hráč s pomocou rôznych zbraní vrátane motorovej píly v jednotlivých leveloch pozabíjať. Hra bola tak úspešná, že už ďalší rok sa dočkala pokračovania.

Cena vyššia, zábava ešte väčšia

Majitelia Android smartfónov si môžu zahrať porty obidvoch hier Doom aj Doom 2. Hry vydáva spoločnosť Bethesda, ktorá stojí aj za posledným pokračovaním Doom Eternal. To by sa malo na trhu objaviť v novembri. Grafika portov je rovnaká ako v 90. rokoch. Upravené bolo len ovládanie pre dotykové displeje.

Pre neskôr narodených sa môže grafika zdať odpudzujúca na dnešnú dobu aj vzhľadom k vysokej cene, ale zábava, ktorú im Doom poskytne, je väčšia ako u väčšiny graficky krajších mobilných hier. Hry obsahujú aj bonusové levely k 25. výročiu a v prípade Doom 2 aj multiplayer pre 4 hráčov.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: 5,49 €
28.7.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Brutus

  “Majitelia Android smartfónov si môžu porty obidvoch hier Doom aj Doom 2.” Co si s nimi mozem? O jednej veci by som vedel…

 • IQLogic

  Nie je to veľa peňazí za hru pre Android, ALE! Zarobili na tom už XY – krát a nehanbia sa pýtať kol dokola. A najviac ma dostala táto veta:
  “The Master Levels, 20 additional levels made by the community and supervised by the developers.”
  Žiadne náklady na príbeh, na dizajn a dokonca aj bonusové levely im zrobila komunita nadšencov.
  To hodnotenie na Google Play je už len čerešničkou na torte…

+