MojAndroid

Populárny internetový prehliadač Dolphin Browser dostal k príležitosti osláv 50. miliónov používateľov novú aktualizáciu, ktorá prináša niekoľko nových funkcií. Medzi nimi pridali vývojári aj podporu pre HTML 5 v novom plugine nazývanom JetPack. HTML 5 bol už aj súčasťou beta verzie aplikácie, ktorá je na stiahnutie dostupná už nejaký ten čas.

JetPack však neslúži len pre zvýšenie výkonu a rýchlosti načítavania stránok napísaných v HTML 5. Dolphin Browser a zahraničný portál The Next Web podrobili nový plugin a internetový prehliadač Dolphin Browser 9.0 sérií testov, ktoré overili jeho skutočný výkon. Ak môžeme dosiahnutým výsledkom veriť, potom JetPack v spojení s Dolphin prehliadačom ponúka až 10-násobne rýchlejšie načítavanie webových stránok, ako natívny internetový prehliadač a o 100% rýchlejšie ako Chrome pre Android. Dolphin na testovanie použil niekoľko populárnych testovacích nástrojov. Dosiahnuté výsledky sme zhrnuli do tabuľky:

Test Dolphin Browser s JetPack Google Chrome pre Android
HTML5test.com 480  389
Octane
(Benchmark spoločnosti Google)
 1394 1333
Sunspider (menšie je lepšie) 1413.2ms 1847.9ms

Samotný Dolphin Browser vo verzii 9.0 prináša tiež nástroj pre diagnostiku siete či nočný mód, ktorý zníži intenzitu podsvietenia pri prehliadaní stránok vo večerných hodinách. Pridaný bol aj nástroj pre synchronizáciu nastavení aplikácie, tzv. Doplhin Connect. Samozrejmosťou sú tiež ďalšie opravy chýb a zvyšovanie výkonu samotného internetového prehliadača. Dolphin Browser 9.0 je zadarmo dostupný na Google Play. Plugin JetPack je nutné doinštalovať samostatne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

12.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+