MojAndroid

V Novembri minulého roka, sme vás informovali o podpísaní 10 ročnej patentovej dohody medzi taiwanským HTC a konkurenčnou spoločnosťou Apple. Dohoda sa týka súčasných aj budúcich patentov oboch spoločností, čo znamená, že bez obavy z patentového sporu, budú môcť do svojich zariadení zahrnúť niektoré z technológií druhej strany. Takáto zmluva je samozrejme výhodná ako pre Apple, tak aj pre HTC. Spoločnosti HTC sa po uzatvorení dohody, v posledných mesiacoch minulého roka, začalo znova dariť a podľa hospodárskych výsledkov sa celkový predaj zvýšil až o 23%. Dnes sa dokonca objavili informácie, že Ray Yam, prezident HTC v Číne, je optimistický do budúcnosti a tvrdí, že spoločnosti sa bude v novom roku dariť oveľa viac.

Dohoda HTC a Apple

Yam, v interview pre čínske noviny Economic Observer uviedol, že od novembrovej dohody s Apple, upravila HTC svoje produktové, predajné a marketingové stratégie pre rok 2013. “HTC zbytočne utrácala príliš veľa prostriedkov na súdy s Apple, ktoré sme vnímali ako “meč, visiaci nad našimi hlavami“. “Najväčší prínos pre nás je, že môžeme vkladať viac energie do inovácií, ktoré sú pre technologickú spoločnosť dôležitejšie, než čokoľvek iné.

Patentová dohoda medzi oboma spoločnosťami je veľmi prospešná pre HTC, pokiaľ ide o trh, ako aj inovácie. Akcie budú v spojených štátoch znova stúpať a HTC bude silnejší v boji s konkurenčnými výrobcami Android zariadení. Aj keď správy o nových zariadeniach sú veľmi skromné, už sme vás informovali o prípravách zariadení HTC M7 a HTC Deluxe DLX.

Zdroj: DroidDog, focustaiwan

2.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+