MojAndroid

Zlepšovanie prednej kamery na smartfónoch sa stáva v poslednej dobe veľkým hitom. Zariadenia, ktoré sú primárne určené na selfie fotografie, predstavilo už niekoľko výrobcov. Ak sú najnovšie uniknuté informácie pravdivé, čoskoro sa k nim pridá aj taiwanská spoločnosť HTC, ktorá údajne pripravuje nový model HTC Desire Eye. Ten by mal zaujať prednou kamerou s rozlíšením 13 MPix, čo jasne naznačuje, že bude určený práve pre fanúšikov selfie fotografií.

Napriek tomu, že ide o zariadenie z rodiny Desire, novinka by mala poskytnúť veľmi zaujímavú hardvérovú výbavu. Okrem prednej 13-megapixelovej kamery bude k dispozícii aj hlavný fotoaparát s rovnakým rozlíšením. V plastovom tele, pripomínajúcom HTC Desire 816 či Desire 820, sa bude ukrývať  procesor Snapdragon 801 s taktom 2,3 GHz. Displej by mal mať veľkosť 5,2″ a rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov. Pamäť RAM by mala mať kapacitu 2 GB a vnútorná pamäť 32 GB. Batériu s kapacitou 2400 mAh bude možné odobrať a vymeniť. Aj v tomto prípade bude nad systémom Android nainštalovaná nadstavba s označením HTC Sense 6 for EYE, čo možno znamená niektoré softvérové vylepšenia týkajúce sa selfie obrázkov. Telefón by mal ponúknuť aj odolnosť IPX7, ktoré zabezpečí odolnosť voči ponoreniu do vody hlbokej 1 meter po dobu 30 minút.

htc-desire-eye-cover

Tieto špecifikácie vyzerajú veľmi zaujímavo, najmä ak vezmeme do úvahy, že zariadenia z línie Desire patria väčšinou do strednej až nižšej triedy. Zatiaľ však ide iba o prvú zmienku o tomto smartfóne a je vôbec otázne, či sa ho niekedy dočkáme. Ak by aj informácia o pripravovanom selfie modely od HTC bola pravdivá, skutočné hardvérové parametre môžu byť značne odlišné.

Zdroj: @upleaks (Twitter) via Android Central

3.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+