MojAndroid

Rok 2015 možno nie je tým rokom, kedy by sme mali lietajúce autá či premávali sa po chodníkoch na vznášadlách (aj keď od toho nie sme ďaleko), no oproti predchádzajúcej dekáde sa niečo výrazne zmenilo – počet zariadení pripojených k internetu. Na prelome tisícročí sme sa stretli s prvým skutočným rozširovaním internetu, no iba málo múdrych hláv tušilo, ako sa situácia vyvinie.

Dnes sú k internetu denne pripojené miliardy ľudí po celom svete. Je smutné, že ešte stále nie je internet samozrejmosťou úplne všade, no na druhej strane je skvelé, že práve o toto sa snažia najväčšie spoločnosti na svete, ktoré majú prostriedky na to, aby internet priniesli do najchudobnejších regiónov na svete. Ak ale patríte do tej šťastnejšej skupiny ľudí, ktorá si internet dovoliť môže, je extrémne pravdepodobné, že pripojenie k internetu máte zabezpečené.

Pri písaní tohto článku sme si zaspomínali aj na naše začiatky s internetom, čo síce nebolo až tak veľmi dávno, no aj tak sa od vtedy situácia diametrálne zmenila. Nie je to tak dávno, čo sme router od poskytovateľa internetu mali vždy v tej miestnosti, „kde bol počítač“. Zaujímavé je, že router máme doma ešte stále v tej istej miestnosti, aj keď tu už žiaden (použiteľný) počítač nemáme. Ba čo viac, k internetu je pripojených oveľa viac zariadení ako vtedy.

Internet_Rodicia_Deti1

Naozaj veľmi dlho bol k internetu pripojený jeden konkrétny počítač. Neskôr sme si uvedomili, že jedna mašina neuspokojí požiadavky celej rodiny a pribudli ďalšie. Neskôr to boli notebooky a prvý Wi-Fi router. Tu sa celá situácia zmenila – zrazu bolo pripájanie zariadení k internetu oveľa jednoduchšie. Začali ubúdať káble a pribúdať bezdrôtovo pripojené zariadenia. A aká je situácia v súčasnosti? Dva pripojené desktopy, dva notebooky, niekoľko smartfónov, dva tablety, dve televízie, jedna herná konzola a dva set-top boxy. Všetko pripojené k jednému routeru, ku ktorému sme v minulosti pripojili iba jediný počítač.

Práve rozširovanie pripojenia zariadení k internetu je v súčasnosti skutočne veľmi populárne. Ako ste si všimli, v našej výbave nie je žiaden skutočný produkt z Internetu vecí. Nástup tohto fenoménu už začal a naplno by mal prepuknúť v najbližších rokoch. Potom už nebude vôbec zvláštne, keď budete mať doma k internetu pripojených aj 20 zariadení najrôznejšieho druhu. Ako je to ale teraz? Koľko zariadení máte doma pripojených k internetu a akých? Hlasujte v našej ankete a dajte nám v diskusii vedieť, či sa vám podarilo zdržať sa svetového trendu pripájať k internetu všetko možné, alebo ste, naopak, doma vytvorili obrovskú sieť prepojených zariadení.

Koľko zariadení pripojených k internetu máte v domácnosti?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

12.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+