MojAndroid

Daewon Kim sa s platnosťou od 1. januára 2014 stal prezidentom spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Bude zodpovedný za riadenie aktivít spoločnosti Samsung Electronics na českom a slovenskom trhu.

foto_Daewon Kim

Daewon Kim (48) pracuje v spoločnosti Samsung Electronics od roku 1996. Počas tejto doby získal bohaté skúsenosti predovšetkým v oblasti obchodu a marketingu v rámci divízie mobilnej komunikácie. V kórejskej centrále spoločnosti bol okrem iného zodpovedný za obchod a marketing pre oblasť Severnej Ameriky či Európy. Viac ako päť rokov pôsobil aj ako riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics France.

„V predchádzajúcich rokoch som mal možnosť načerpať veľa skúseností pri riadení strategických procesov spoločnosti a vývoji našich produktov, ktoré zužitkujem a budem ďalej rád rozvíjať aj v Českej republike a na Slovensku,“ povedal pri príležitosti svojho vymenovania Daewon Kim, nový prezident Samsung Electronics Czech and Slovak.

Daewon Kim sa narodil v roku 1965. Vyštudoval univerzitu Sungkyunkwan, odbor francúzsky jazyk a literatúra. Pred svojím príchodom do Samsung Electronics strávil viac ako sedem rokov v kórejskom vojenskom námorníctve. Daewon Kim je ženatý, má dve dcéry a vo voľnom čase sa okrem rodiny venuje fotografovaniu a lyžovaniu.

Zdroj: tlačová správa

8.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+