MojAndroid

Nová verzia najpopulárnejšej upravenej ROM s označením CyanogenMod 12, ktorá spolu so sebou nesie najnovší operačný systém od Googlu Android 5.0 Lillipop je konečne oficiálne dostupná na stiahnutie v prvých verziách nightly. Spoločnosť CyanogenMod si tak pre všetkých fanúšikov alternatívnych ROM pripravila pekný novoročný darček. Zverejnené ROM sú len kúsok vzdialené od počiatočného uvedenia prvého vydania CM12 M. V tejto fáze vývoja sa však developeri budú sústrediť na rozširovanie zoznamu podporovaných zariadení, aby si používatelia mohli ROM vyskúšať a odoslať cenný feedback, ktorý napomôže k ďalšiemu vylepšeniu softvéru.

Ak sa chystáte novú ROM vyskúšať a nainštalovať si ju do svojho zariadenia, musíme vás ešte upozorniť na niektoré funkčné bloky, ktoré aktuálnym nightly verziám chýbajú. Ide hlavne o vlastné úpravy a reorganizáciu panelu rýchlych nastavení, navigačného a zvukového panelu, nefunguje rýchle odomknutie uzamknutej obrazovky a v tejto chvíli ani engine vizuálnych tém. Autori však sľubujú, že o niekoľko dní sa im podarí upraviť aj tieto funkcie.

Oficiálna podpora novej verzie ROM zatiaľ nie je dostupná pre všetky bežné telefóny, no počiatočný zoznam podporovaných zariadení zahŕňa celkom 36 smartfónov a tabletov, vrátane Nexusu 4, 7 (2013 WiFi), LG G2, HTC One M7, HTC One M8 alebo OnePlus One. Dodatočné zariadenia budú pribúdať spolu s ďalším vývojom. Ak sa rozhodnete ROM vyskúšať na svojom zariadení, navštívte sekciu pre sťahovanie na oficiálnych stránkach spoločnosti.

Zdroj: CyanogenMod

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+