MojAndroid

Bluetooth reproduktory dnes patria medzi štandardné príslušenstvo k mobilným zariadeniam. V poslednej dobe sa stali ešte populárnejšie, a to možno preto, že aj lacnejšie reproduktory ponúkajú lepší zvuk či dobrú výdrž batérie. Výrobcovia tak hľadajú nové spôsoby, ktorými by sa mohli od konkurencie odlíšiť. Creative Halo ponúka hneď niekoľko zaujímavých vlastností, vďaka ktorým si ho nepomýlite so žiadnym iným Bluetooth reproduktorom na trhu.

Elegantný a štýlový zároveň

Jednou z najzaujímavejších vlastností reproduktoru Creative Halo je určite jeho konštrukčné spracovanie. Nejde o štandardný valec či kváder, ako je to s mnohými reproduktormi na trhu. Výrobca tu popustil uzdu fantázie a priniesol zaujímavo pôsobiace zariadenie, ktoré neurazí v kancelárii ale zaujme aj na ozajstnej party. Väčšina povrchu reproduktoru je pokrytá odolným textilom. Platí to o krytí mriežky reproduktoru aj samotnej konštrukcie. Už tu je prvý veľký rozdiel, keď na prvý pohľad ani neodhalíte, no ide o zaujímavý dizajnový prvok.

Samozrejme, najzaujímavejšie na reproduktore je zrkadlový rám na prednej strane, ktorý ukrýva LED osvetlenie. Práve to je najatraktívnejšou súčasťou reproduktoru. Používateľ môže spustiť 12 rôznych svetelných efektov, ktoré robia vizuálny doprovod k hudbe. Keď je ale osvetlenie vypnuté, k dispozícii máte plnohodnotné zrkadlo, čo na Bluetooth reproduktore nevidíme každý deň.

Na vrchnej časti nájdeme ovládací panel so všetkými dôležitými tlačidlami. Je tu aj tlačidlo pre spustenie spomínaných svetelných efektov a prepínanie medzi nimi a vedľa tlačidla napájania je miniatúrny LED indikátor zapnutia, vybitej batérie či párovania s Bluetooth zariadením.

Zaujímavým prvkom je aj pútko na ľavej strane. Vďaka tomu sa reproduktor jednoducho prenáša v ruke. Mohutnejší oblý tvar spôsobuje, že v jednej ruke sa reproduktor drží pomerne ťažko, a tak sme prítomnosť pútka skutočne ocenili.

Konštrukčné vybavenie dopĺňa už iba dvojica portov na zadnej strane (microUSB a 3,5mm AUX-in). Poslednou zaujímavosťou je gumená podstava, vďaka ktorej sa reproduktor nekĺže po podložke a stojí pevne. V jej strede je však otvor pre nasunutie statívu podobný tým, ktoré nájdeme na spodnej strane fotoaparátov. Vďaka tomu môžete reproduktor umiestniť na stojan či statív a ozvučiť tak miestnosť zo špeciálneho miesta, kde silný zvuk a vizuálne efekty vyniknú čo najviac.

Vizuálne efekty synchronizované s hudbou

Ako sme spomínali, Creative Halo ponúka tucet rôznych vizuálnych efektov. Prepínať medzi nimi môžete priamo tlačidlom na reproduktore alebo mobilnou aplikáciou Creative Xpectra. Aplikácia prináša aj viac funkcií, keď jednotlivé efekty môžete prispôsobiť. Ak je to pri danom efekte možné, môžete zvoliť synchronizáciu s hudbou. Pri niektorých zas môžete meniť rýchlosť efektu a jas svetla či vyberať farebnú škálu.

Najskôr sa nám v niektorých prípadoch zdali efekty nevýrazné. Pripisovali sme to nevýrazným basom či bicím v niektorých skladbách, kde mal reproduktor problémy rozoznať tieto dynamické zmeny. Potom sme zistili, že stačí zvýšiť hlasitosť možno o 2-3 úrovne a reproduktor nemá žiaden problém. Efekty boli presné a fantasticky sprevádzali hudbu. Skutočne jej dodali nový rozmer. Najmä efekt “Beat Meter” vynikajúci korešpondoval s hudbou, ale skvelé boli aj ostatné efekty. Tie je možné prispôsobiť si podľa vlastných predstáv a výsledok skutočne stojí za to.

Skvelý efekt pritom dotvára aj spomínané zrkadlo. Cca 5 mm nad ním sa nachádza ešte jedna sklenená platňa, od ktorej sa svetlo odráža späť k zrkadlu a výsledný efekt tak je jemnejší a zaujímavejší. V žiadnom prípade tak z reproduktoru nespravíte disko guľu, no to od neho zrejme ani nikto neočakáva. Ide skôr o sprevádzajúcu funkciu, ktorá ale svoj účel plní dokonale.

Nám sa pri testovaní niekoľkokrát stalo, že sme sa zapozerali na reproduktor a pozorovali sme aj počas celej jednej skladby. Ide o naozaj zaujímavý doplnok, ktorý stojí za pozornosť a dokáže doslova rozžiariť akúkoľvek party.

Dobrý zvuk a solídna výdrž

Ako sme už pri reproduktoroch Creative zvyknutí, tešiť sa môžeme na veľmi dobré zvukové podanie. Nájdeme tu dva meniče s komplexným rozsahom a aj pasívny subwoofer. Musíme ale uznať, že basy tu dominujú a ak máte radi práve takéto zvukové prevedenie, prídete si na svoje. Stredy a výšky sú trošku potláčané, no pri bežnej oslave alebo spoločenskej udalosti nebudete mať problém.

Práve na tieto príležitosti je však reproduktor primárne určený a tu zožne aj najviac úspechu. Fanúšikovia najkvalitnejšieho zvuku budú musieť možno hľadať inde, no bežný používateľ si tu príde na svoje. Poteší tiež maximálna hlasitosť reproduktora, ktorá je dostatočná aj na ozvučenie stredne veľkej miestnosti. Skreslenie tu už nejaké je, no prejavuje sa až v najvyšších hlasitostiach. V absolútnej väčšine prípadov si vystačíte s hlasitosťami na úrovni okolo 50 %, pravdepodobne aj nižšie.

Reproduktor tiež prichádza s údajom od výrobcu, ktorý hovorí o 8-hodinovej výdrží batérie. To je v tejto kategórii veľmi rozumná hodnota a znamená, že s reproduktorom zvládnete na jedno nabitie aj dlhšiu nočnú oslavu. My sme sa bez problémov dostali k tejto hodnote a pri používaní reproduktoru v kancelárskych priestoroch a tomu zodpovedajúcej nižšej hlasitosti sme sa dostali aj za 8-hodinovú hranicu.

Creative Halo: Rozumná cena za fantastickú extra funkciu

Creative Halo nie je ani náhodou úplne konvenčným Bluetooth reproduktorom. Ak hľadáte niečo podobné, tu si zrejme neprídete na svoje. Je to reproduktor určený pre tých, ktorí nechcú investovať iba do lepšieho zvuku, ale chcú aj niečo navyše. Zároveň si vieme Creative Halo predstaviť ako vynikajúci darček. Ponúka dostatočne kvalitný zvuk na to, aby ho ocenil každý bežný používateľ. Má jednoduché ovládanie a veľmi elegantnú konštrukciu, takže neurazí ani dizajnových fajnšmekrov.

A pridaná hodnota v podobe svetelných efektov zosynchronizovaných s hudbou je naozaj obrovská. S oficiálnou cenou na úrovni 69,90 EUR nejde o najlacnejší reproduktor na trhu, no zároveň nejde o konkurenciu pre tie, ktoré hrajú najlepšie. Práve preto môže osloviť tých používateľov, ktorí si doteraz podobné zariadenie nechceli kúpiť.

21.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+