MojAndroid

Tablet od Motoroly, dobre známy Xoom, bol prvým tabletom na trhu, ktorý priniesol bežným používateľom zážitok z používania Androidu 3.0 Honeycomb. Od jeho vydania ubehla však už nejaká doba a nie je žiadnym tajomstvom, že Motorola pracuje na jeho nástupcovi. Niektorí ho označujú ako Xoom 2, iní trvajú na nástupcovi s názvom Xoom 4G, ale bez ohľadu na to ako ho voláte, Motorole sa darí držať všetky solídne informácie v tajnosti.

Na verejnosť však prenikli nové dohady, ktoré hovoria o zmene pomeru strán displeja z pôvodných 16:9 na 4:3, čím by Xoom nasledoval úspešný iPad od Apple. Výhoda pomeru 16:9 je najmä pri pozeraní filmov, no pre prácu je trochu nepraktický – najmä pri otočení na výšku. Rozdiel by mal byť aj v rozlíšení displeja, ktoré bude dvojnásobkom toho v iPade a to rovných 2048×1536 px. Prehrávať videa vo vysokom rozlíšení Full HD by teda nemal byť problém.

Kedy nový tablet uvidíme? Podľa dohadov by to mohlo byť už toto leto alebo s príchodom Android Ice Cream Sandwich na konci roka. Dovtedy musia fanúšikovia Motoroly dúfať, že nový Xoom opraví všetky súčasne nedostatky a bude tabletom, ktorý sa naozaj oplatí kúpiť.

Zdroj: phandroid.com

18.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+