MojAndroid

Mobilné telefóny už dávno neslúžia iba na volanie, či písanie správ. Ich využitie sa rozšírilo na obrovskú škálu úkonov, a medzi nimi sa neraz objavujú tie kuriózne a nezvyčajné. Najnovšie môžete začať používať svoj mobilný telefón ako “vreckový” ultrazvuk. I keď je táto alternatívna pre mnohých možno trochu zvláštna, využitie podľa autorov projektu má.

Spoločnosť Clarius, ktorá stojí za mobilným ultrazvukom, má vo svojom portfóliu niekoľko štandardných ultrazvukov, ktoré však začínajú s cenovkou približne 25 000 dolárov. Určite uznáte, že sa nejedná o cenu zrovna najnižšiu. Taktiež sa jedná o zariadenia väčších rozmerov, ktorým sa nálepka “prenosné” veľmi nehodí. Cieľom preto pre Clarius bolo vytvoriť mobilný ultrazvuk, prenosný a využiteľný takmer všade.

Náš tip
Ultrazvuk možno nahradí proximity senzor v telefónoch

Smartfón v tomto smere zohral významnú úlohu, a kým ultrazvuk funguje ako zberňa dát, váš smartfón funguje ako ich prezentácia. V reálnom čase tak môžete sledovať obrázky priamo z ultrazvuku, ukladať si ich, či ich zdieľať. Podarilo sa tak vytvoriť prenosný skener, ktorý ponúka dobrú kvalitu snímok a je použiteľný v podstate kdekoľvek. Cenovku síce nepoznáme, no ultrazvuk ešte musí prejsť certifikáciou amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). V prípade úspechu bude dostupný pre operačný systém Android a iOS. Myslíte si, že takéto neštandardné príslušenstvo má nádej na úspech ?

Zdroj: Phonearena.com

19.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+