MojAndroid

Snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo do displeja smartfónu už nie je futuristickou záležitosťou. V súčasnosti však so sebou prináša ešte zopár komplikácií. Podľa snímku na sociálnej sieti Weibo sa špekulovalo, či je táto technológia plánovaná už pre pripravovaný smartfón Samsung Galaxy Note 8.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 majú predstaviť v New Yorku. Vieme kedy ho očakávať

Na obrázku je vidieť, že plocha, pod ktorou sa má snímač odtlačkov prstov nachádzať je výrazne jasnejšia ako zvyšná plocha displeja. To môže byť jeden z dôvodov, prečo Samsung pravdepodobne túto technológiu do svojho pripravovaného modelu Galaxy Note 8 neumiestni. Dizajnová línia nového smartfónu bude zrejme veľmi podobná súčasným vlajkovým lodiam Samsung Galaxy S8 a S8+.

Náš tip
Samsung prináša na Slovensko rad Galaxy J 2017. Vieme cenu aj dostupnosť

Nová technológia pre snímač odtlačkov prstov na displeji je údajne otestovaná spoločnosťou Apple pre nadchádzajúci iPhone. Ak sa podarí nájsť funkčnú alternatívu, môže spoločnosť Apple predbehnúť Samsung so samotnou implementáciou do nových smartfónov. Silnejším predpokladom (s ohľadom na problémy pri predošlej generácií modelu Galaxy Note 7) je využitie tejto technológie až v nadchádzajúcej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S9.

Zdroj: androidcommunity

21.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+