MojAndroid

Ku dvom najpočetnejším trhom v predaji a používaní smartfónov, okrem USA, patrí aj Čína. Ak si pozrieme štatistiku čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológií, tak táto uvádza, že v Číne je teraz aktívnych viac ako 1,095 miliardy mobilných telefónov! Podľa štatistík Analysys International až 90,1 percenta predaných smartfónov v treťom štvrťroku je s operačným systémom Android. Na druhom mieste je iOS s predajom 4,2 % a nasleduje Symbian s 2,4 %.

Dôvody, pre ktoré sa používatelia v Číne rozhodujú pre kúpu zariadení s operačným systémom Android sú jednoznačne ekonomického charakteru. Zatiaľ čo Android smartfóny ponúkané na trhu v Číne majú priemernú cenu približne 219 USD, iOS má prvenstvo v priemernej cene na úrovni 726 USD a tak v Číne pochováva tento systém jeho „jedinečnosť a exkluzivita“. Na druhej strane, pravdepodobne ekonomické dôvody nie sú jediným rozhodujúcim faktorom, keďže Symbian má priemernú cenu 178 USD.

Penetrácia mobilných telefónov v Číne je na veľkosť krajiny taktiež obdivuhodná a dosahuje až 80,6 percenta. Za mesiac október v Číne poslali až 71,83 miliárd SMS správ, čo je pre nás doslova nepredstaviteľné číslo. Nakoniec ešte štatistika, ktorá jednoznačne potvrdzuje záujem o smartfóny: v medziročnom porovnaní poklesol predaj klasických mobilných telefónov o 7,5 percenta.

Zdroj, foto: Digitimes1, Digitimes2

6.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+