MojAndroid

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že Čína by čoskoro mohla dosiahnuť vrchol predaja Android zariadení na celom svete. Teraz však prichádzame so správou, ktorá prináša podrobnejšie čísla predaja Android zariadení na čínskom trhu.

Až 33 percent všetkých predaných Android zariadení sa predalo práve v Číne. V USA to bolo len 11 percent, no napriek tomu je Čína zatiaľ v konečnom čísle zariadení Android až na druhom mieste práve za Spojenými štátmi americkými.

Zo všetkých predaných zariadení so systémom Android, len 59 percent má podporu Google a je teda skutočným systémom Android. Ostatných 41 percent je Android, ktorý je upravovaný a nie je teda s plnou podporou spoločnosti Google.

V Číne čísla hovoria, že približne z 1,5 milióna aktivovaných zariadení denne pochádza práve z Číny jedna tretina, takže približne 500 000 zariadení, čo je úctyhodné číslo.  Ak si zoberiem teda Android s plnou podporou spoločnosti Google bez úprav, je to číslo približne 295 000 zariadení.  To by predstavovalo niečo vyše 20 percent denných aktivácií systému Android v celosvetovom meradle. Zaujímavosťou je aj fakt, že 13 percent aktivácií v Číne nie je započítavaných ako aktivácia prostredníctvom Google.

Pri takomto tempe však ostávame na našom pôvodnom tvrdení spred niekoľkých týždňov, že Čína má veľký potenciál stať sa veľmocou v počte aktivovaných Android zariadení, čo by sa mohlo stať realitou už počas prvého polroku roku 2013.

Zdroj, foto: Informatandm

19.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+