MojAndroid

Ak používate Chrome na svojom mobilnom zariadení určite sa stretli už s pomerne otravným problémom “skákajúcich” stránok. Tie sa objavujú vtedy, ak v smartfóne načítavate dlhší a rozsiahlejší text, ktorý obsahuje aj veľa obrázkov a iných segmentov. Tie sa ale postupne načítavajú na pozadí a hoci vy ste sa už pustili do čítania, tak ich sťahovanie na pozadí spôsobuje, že stránka sa neustále posúva – skáče. Je to nepríjemné a sťažuje to čitateľnosť webu. Tomuto problému sa však Google pozrel na zúbok .

Google do internetového prehliadača implementoval novú funkciu, ktorú nazýva “scroll anchoring”. Bez ďalších technických podrobností sa dá zjednodušene povedať, že táto uzamkne obrazovku na mieste, kde sa práve nachádzate. Na pozadí sa pritom budú stále načítavať dáta.

Samozrejme, aj táto funkcia má svoje nedostatky a pre rôznorodosť stránok nemusí “poskočeniu” vždy zabrániť. Google však tvrdí, že priemerne dokáže zabrániť až trom poskočeniam na jedno pozretie stránky. Očakáva sa, že tento systém sa bude postupom času ďalej zlepšovať. Novinku oceníte najmä pri surfovaní prostredníctvom pomalšieho a nestabilnejšieho internetového pripojenia.

Zdroj: Google

 

12.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+