MojAndroid

Google vo svojej najnovšej verzii Chrome pre Android sprístupnil pre používateľov ďalšie dve novinky. To samozrejme platí len pre používateľov oficiálnej verzie, ktorá nie je na obchode Play dostupná s prívlastkom Beta. Ak si ju teraz nainštalujete, získate možnosť umiestniť si na plochu skratky k webovým stránkam a taktiež spustiť kompresiu prenášaných dát.

nexusae0_chrome

Po aktualizácii na najnovšiu verziu budete môcť v nastaveniach zapnúť manažment šírky pásma, ktorý sa postará o kompresiu prenášaných dát. Používatelia s dátovo obmedzenými mobilnými službami tak budú môcť ušetriť drahocenné dáta. Tie sa budú dať ušetriť predovšetkým na obrázkoch, ktoré servery Googlu budú komprimovať do formátu WebP. Podobným spôsobom, cez nastavenia, sa dostanete aj k skratkám, ktoré budete môcť použiť pre akúkoľvek stránku.

Update zatiaľ pravdepodobne ešte nenájdete v obchode Play, no Google by ho mal sprístupniť už v priebehu niekoľkých dní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

15.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+