MojAndroid

Na spoločnosť HTC bola podaná žaloba za porušenie autorských práv. Toho sa podľa predstaviteľov spoločnosti ChaCha Inc. dopustila použitím názvu ich firmy v mene nového smartfónu ChaCha. Nepáči sa im zneužitie ich obchodnej značky na pomenovanie tohto telefónu zameraného na interakciu s Facebookom, a žiadajú finančné odškodnenie a trvalý zákaz, ktorým by sa HTC zamedzil predaj nového Android telefónu pod názvom ChaCha.

ChaCha Inc, prevádzkovateľ internetového vyhľadávača chacha.com založeného na princípe otázok a odpovedí, má na svojej strane fakt, že vlastní reklamnú značku “ChaCha” v USA aj v Európe. Možno sa spoločnosti vďaka tejto žalobe dostane publicity, ktorú využijú vo svoj prospech. Od HTC je to v každom prípade nefér postup, a som zvedavý ako sa k tomu postavia.

1.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+