MojAndroid

Koncept inteligentných okuliarov od Google sa dočkal už svojej druhej generácie, stále sa však nepredávajú verejne a sú dostupné predovšetkým pre vývojárov. Tí však pri ich kúpe musia siahnuť dosť hlboko do vrecka – zariadenie so zabudovaným projektorom, fotoaparátom a dotykovou plochou stojí až 1500 dolárov. Cena všetkých súčiastok je však relatívne nízka. Portál teardown.com okuliare rozobral a súhrnnú cenu všetkých komponentov odhadol na približne 80 dolárov. Polopriepustný optický hranol, ktorý slúži na zobrazovanie, stojí napríklad len 5 dolárov. To znamená, že Google svoje inteligentné okuliare predáva s asi 95% maržou.

Cena okuliare Google Glass

Samozrejme, okrem ceny súčiastok je potrebné v prípade akéhokoľvek zariadenia rátať aj s nákladmi na výskum a vývoj a tiež výrobu, dopravu a podporu. Keďže Google Glass sú vo svojej podstate stále prototypom a americká spoločnosť sa s nimi snaží založiť celkom nové odvetvie elektroniky, dá sa vysoká cena pochopiť. Ak sa okuliare dostanú do bežného predaja, cena bude určite rýchlo klesať. Hovorí sa, že pri začiatku komerčného predaja by mali stáť 600 dolárov, čo je v prepočte asi 432 eur. Obávame sa však, že ak by aj na slovenskom či českom trhu boli dostupné, ich cena by bola s veľkou pravdepodobnosťou vyššia než  uvedený prepočet.

 Zdroj: phonearena.com

1.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+