MojAndroid

CAT S60 je telefón, ktorý sa na prvý pohľad líši od ostatných na trhu. Zaujme termo kamerou FLIR, ale aj svojou odolnosťou. Práve vďaka tomu je vhodný aj pre tých používateľov, ktorí majú na smartfón úplne iné nároky ako bežný zákazník. Svoje o tom vie aj  Vladislav Martynek, ktorého poznáte z outdoorového portálu Tyger.sk. Posledných niekoľko túr absolvoval práve s telefónom CAT S60 a tú sú jeho postrehy.

Čo sa mi páči

Páči sa mi životnosť batérie. Aj pri GPS trackovaní batéria vydrží stredne dlhý deň v horách.

Samozrejme jeho odolnosť voči okolitému prostrediu je tiež veľmi atraktívna. Voda, sneh, mínusové teploty, to sú veci, ktoré mestské Android telefóny nezvládajú.

Termokamera je dosť vychytávka pre ľudí, ktorí pracujú s izoláciou. Vedia si narýchlo pozrieť úniky tepla. V prírode si viete pozrieť aké zviera vám práve behá okolo spacáku v noci :)

Telefón je dosť rýchly, zvláda hry, naraz spustených niekoľko aplikácií rôznej záťaže.

Super je “programovateľné” SOS tlačidlo.

Taktiež veľmi “handy” je aj programovateľné ŽLTÉ tlačidlo. Na jeho krátke stlačenie som si nastavil spustenie “Locus” mapy, ktoré si pustím asi miliónkrát za krátku dobru, lebo som zvedavý na GPS zaznamenávanie trasy kade chodím. Či je to kvôli počtu kilometrov, alebo výškových metrov. Na dlhé podržanie tohoto tlačidla som si nastavil LED svetlo. Toto je TOTÁLNA vychytávka keď si zabudnete čelovku v aute, alebo doma. Bez problémov si s tým viete svietiť na zostup v horách a hlavne dlho vydrží. V zime by som sa na to však už veľmi nespoliehal. Častá hmla v zime rýchlo pohlcuje “LED” svietivosť a vidíte tak na meter.

Váhu v tomto prípade ako negatívny argument nebudem spomínať, lebo vďaka tomu je tento telefón dosť odolný a poskytuje “smart” komfort svojmu používateľovi.

Čo sa mi nepáči

Telefón nemá oko, cez ktoré by sa mohla zavesiť šnúrka, prípadne nejaká “kľúčenka”. Pre outdoristov, ktorí sa pohybujú v teréne, lezú na skalách, prípadne sú horolezci, to znamená riziko vypadnutia z ruky a to riziko sa ozaj častokrát aj naplnilo.

Telefón má relatívne slabý foťák. Je to škoda, keby ho mal lepší, tak verím, že väčšina turistov, lezcov, bežcov by šla práve do neho. Každý, kto je v prírode v horách si chce doniesť domov pekné fotky z výletu. V zime by ponúkol v horách perfektné služby, lebo ako náhle začnete fotiť keď mrzne, je to je jeden z ozaj mála telefónov, ktoré na to nereagujú a nenechá Vás v štichu.

Otestujte CAT S60 aj vy!

Ako vidíte, s telefónom CAT S60 sa nudiť nebudete. Ak ho chcete otestovať aj vy, teraz máte skvelú príležitosť. Stále na našom webe prebieha súťaž, kde môžete získať možnosť otestovať smartfón a zažiť tak prácu technologického novinára aj vy. Registrovať sa do súťaže môžete na tomto odkaze. Už budúci týždeň pritom uverejníme vaše prvé fanúšikovské recenzie, no ďalší z vás sa stále môžu zapojiť a otestovať výhodu telefónu CAT S60 na vlastnej koži.

Za postrehy ďakujeme Vladovi z Tyger.sk :-)

12.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+