MojAndroid

Vo svete populárna aplikácia na posielanie súborov, Bump, v aktualizovanej verzii prináša podporu pre prenos súborov medzi vašim Android zariadením a počítačom. Umožňuje to jej webová verzia, ktorú si otvoriť na ktoromkoľvek počítačí na adrese http://bu.mp. Po jednoduchom prenášaní súborov medzi dvoma Android zariadeniami jednoduchých “narazením”, tak odteraz môžete rýchlo a jednoducho posielať súbory aj priamo do/z vášho počítača.

bump-main

Bump už v priebehu minulého roku aktualizoval svoju aplikáciu a pridával do nej rôzne vylepšenia. Najprv bolo možné posielať do počítača len fotografie, pričom spätné odosielanie nefungovalo a neskôr prišli developeri s ďalšími novinkami. Najnovšia verzia je však už “konečnou” aktualizáciou a prenos medzi smartfónmi, tabletmi a počítačom už nie je obmedzený na žiadny typ súboru. Pre posielanie do PC navyše nepotrebujete žiadny nainštalovaný softvér a stačí vám internetový prehliadač, čo je naozaj výborné. Autori aplikácie Bump sa k poslednej aktualizácii vyjadrili nasledovne:

“Už je rok 2013 – máme autá, čo nepotrebujú vodičov, súkromné vesmírne výskumy, 3-rozmerné tlačiarne – a pritom väčšina z používateľov mobilných zariadení má problém dostať video zo svojho smartfónu do počítača…”

Ak ste aplikáciu Bump ešte na svojom Android zariadení nevyskúšali, rozhodne tak spravte. Ide o veľmi dobrého pomocníka pre prenos menších súborov a videí, pričom nie je potrebné nič, len pripojenie do rovnakej siete Wi-Fi. Bump navyše pracuje aj medzi rôznymi platformami, čo znamená, že ho môžete používať aj na prenos súborov z/do zariadení Apple, či iných moderných smartfónov a tabletov. Bump si môžete stiahnuť pomocou nasledujúceho odkazu.

Zdroj: Bump

16.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+