MojAndroid

Spolupráca spoločnosti BlueStacks so spoločnosťou AMD priniesla ovocie v podobe optimalizovanej aplikácie Android App Player, čo je „prehrávač“ Android aplikácií pod operačným systémom Windows.

Optimalizácia tejto aplikácie priniesla lepšie výsledky na počítačoch s AMD procesormi a grafickými kartami a vylepšenie výkonu prehrávania Android aplikácií.

Vylepšený prehrávač BlueStacks AMD AppZone player prináša viac ako 500 000 aplikácií dostupných v Google Play Store priamo do počítača s procesorom a grafickou kartou AMD a operačným systémom Windows. Z Windows počítača si vďaka tomuto programu môžete vytvoriť svoje vlastné Android zariadenia.

„BlueStacks medzi platformové inovácie preklenujú Android a x86 aplikácie operačných systémov, ktoré prinášajú lepšie príležitosti pre vývojárov a lepší zážitok pre používateľov,“ povedal Manji Hegde, viceprezident aplikácií a vývojárov pre riešenia na AMD. „Vďaka spolupráci s BlueStacks umožňujú vývojárom ľahšie preniknúť do všetkými schopností produktov AMD a poskytujú miliónom spotrebiteľov veľké skúsenosti, pretože teraz môžu spustiť Android aplikácie na AMD zariadeniach.“

„ BlueStacks je kombinácia vysoko oceňovaného softvéru a prehrávača AMD AppZone, ktoré spoločne poskytujú kombináciu kvalitného softvéru a výkonného hardvéru. Vďaka tejto kombinácii si môže používateľ prehrať svoje mobilné aplikácie na veľkej obrazovke svojho počítača,“ povedal Rosen Sharma, generálny riaditeľ spoločnosti BlueStacks. „S BlueStacks technológiou, môžu vývojári aplikácií spúšťať mobilné aplikácie priamo na Windows počítačoch, bez potreby zmeny kódu.“

Dnešným dňom je je dostupný aj obchod s aplikáciami, ktorý prináša spoločnosť AMD na adrese www.amd.com/appzone  alebo cez VISION Engine Control Center. Používatelia si tak budú môcť stiahnuť aplikácie priamo z prehliadača AMD AppZone alebo si stiahnuť aplikácie cez vstavaný App Store.

Zdroj, foto: AMD AppZone, Engadget, AMD Tlačová správa

29.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+