MojAndroid

Čo sa týka subjektívne mojej xperie nie som vôbec spokojný, konštrukcia telefónu atď, ale prejdime k softwaru. Čo ma najviac zarazilo je nemožnosť urobiť oficiálny update na vyššiu verziu androidu, čo samozrejme nie je chyba androidu ako takého ale SE. Problém vydím hlavne v tom, že android je poużívaný na veľkom počte rozličného hardwaru, ocenil by som jeden update pre všetky zariadnenia s možnosťou doplnenia o aplikácie a vzhľad výrobcu. Používal som už všetky platformy OS pre inteligentné zariadenia. Ide o to že aplikácie androidu sú neporovnateľne pozadu z tymi iOS a to je fakt ktorý mi nikto nevyvráti, nie som striktný zástanca iOS, má svoje chyby nevie to čo android ( týchto vecí je viac na jednej aj na druhej strane), ale aby som sa zakaždým pri nastavovaní niečoho znervózňoval že to nefunguje ako chcem, čo sa mi pri iOS nikdy nestalo (stiahnem nainstalujem a funguje ako ma) tak to nie. Chcel som presedlat na android ale bohužial ostávam pri iOS, androidu držím palce a ak pôjde touto cestou iste bude raz absolútna jednotka, zatiaľ to ešte zďaleka nie je.

Sony Ericsson Xperia X8 +/-

+ Možnosť customizácie čo iné OS v takej miere nepodporujú

– Android market – slabé aplikácie, obťiažnosť nastavení (ocenil by som samozrejmosť fungovania hneď od začiatku, znovu vravím že nie som extra zástanca iOS, ale napr. obyčajná aplikácia mail, nastavým konto a všetko ide ako má, kým pri androidu som sa musel trápiť ešte 5 minút aby aplikácia šla aspoň trochu podľa mojich predstáv.

 

Celkové hodnotenie: 7/10

12.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+