MojAndroid

Ak poznáte moje články alebo blog, určite si všimnete, že takmer každý nápad na článok začal na sociálnej sieti, alebo pri premýšľaní večer v posteli. Tak tomu bolo aj teraz. Stačil len odkaz na Forbes.

Prečo som ale taký nadšený? Určite ste už počuli mnohé narážky, že operačný systém iOS od Applu je stabilný, aplikácie na ňom vôbec nepadajú a proste je najlepší… K rýchlosti, ani k iným parametrom sa vyjadrovať nechcem a ani nebudem, nás teraz bude zaujímať jediná vec a tou je stabilita a „pády“ aplikácií na oboch systémoch.

Podľa článku uverejneného vo Forbes je preukázané, že aplikácie, ktoré bežia na platforme iOS padajú častejšie ako tie na konkurenčnom Androide. To je pre nás „androiďákov“ dobrá správa. Čo nám ale hovoria grafy? Z celkového počtu pádov aplikácií ich bolo najviac na platforme Apple iOS 5.01 s množstvom 28.64%, čo je na tak ospevovaný systém naozaj dosť. Podľa všetkého to je kombinácia hardwarového i softwarového problému, kedy vývojári tretích strán spôsobia konflikt, alebo jednoducho nemožnosť činnosti aplikácie napríklad pri prepínaní z 3G na Wi-Fi, ako tvrdí článok. Ďalší dôvod na pády je neaktualizovanie aplikácie, prípadne operačného systému. S každou aktualizáciu prichádzajú opravy a zvýšenia stability, ktoré sú okrem nových funkcií aplikácie veľmi dôležité.

Pády aplikácii

Osobne si myslím, že je to veľmi ťažká téma, pretože pády ovplyvňujú početné faktory a v konečnom dôsledku pre istý okruh ľudí nemusia byť tieto výsledky testov absolútne odpovedajúce skutočnosti, zatiaľ čo u iných môžu presne sedieť. Preto si názor na stabilitu toho, či onoho systému vytvorme vlastný názor, ale určite nezabudnime na pravidelne aktualizácie všetkých súčastí a zbytočné nepreťažovanie telefónu.

4.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+