MojAndroid

O modulárnych inteligentných hodinkách BLOCKS sme toho v poslednej dobe počuli pomerne dosť. Mnohí užívatelia netrpezlivo očakávali, kedy bude možné kúpiť si toto zaujímavé zariadenie. Pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informáciu o tom, že vývojári čoskoro spustia kampaň na portáli Kickstarter, čo sa teraz stáva realitou. Hodinky oficiálne odštartovali svoju kampaň a aj vy si teraz môžete zabezpečiť prístup k úplne prvým kusom tohto zaujímavého zariadenia.

Podobne, ako je to v prípade modulárneho smartfónu Project Ara, aj v tomto prípade ide o zariadenie, kde si môžete sami upravovať hardvér podľa vlastného výberu. Základ tvoria inteligentné hodinky so všetkými základnými funkciami a senzormi, ktoré by ste od nich očakávali. Zvyšok zariadenia si ale dotvoríte sami, a to špeciálnymi modulmi, ktoré sú priamou súčasťou remienka. Takto jednoducho si sami môžete vybrať funkcie, ktorými budú vaše hodinky disponovať.

blocks-watch

Už teraz je k dispozícii niekoľko modulov vrátane GPS, kamery, NFC čipu pre bezkontaktné platby, modulu s prídavnou batériou či modulu s meračom srdcového tepu. Hodinky budú fungovať s vlastným operačným systémom, ktorý spoločnosť BLOCKS Wearables sprístupňuje vývojárom tretích strán. Tí budú môcť priniesť vlastné moduly, čím ešte viac rozšíria funkcionalitu tohto zaujímavého zariadenia.

Na portáli Kickstarter v tejto chvíli prebieha kampaň, vďaka ktorej môžete prispieť na urýchlenie výroby hodiniek a zároveň môžete získať prístup k zariadeniu skôr, ako prídu hodinky oficiálne do predaja. K dispozícii je niekoľko cenových riešení. To najzaujímavejšie je už ale vypredané, pričom niekoľko prvých záujemcov si mohlo zabezpečiť hodinky spolu so štyrmi modulmi podľa vlastného výberu za 250 USD. Stále si však môžete zabezpečiť niektorú z mierne drahších variantov (265 USD/275 USD), no už teraz je zrejmé, že projekt bude extrémne úspešný – v priebehu niekoľkých hodín vyzbieral už takmer 300 000 USD, pričom cieľom bolo vyzbierať iba 250 000 USD. Kampaň bude trvať ešte vyše mesiaca, a tak je možné, že pôjde o jeden z najúspešnejších projektov v histórii portálu.

Zdroj: Kickstarter via Stuff.tv

13.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+