MojAndroid

Britský startup Block Wearables už minulý rok predstavil tízer na svoje inteligentné hodinky. Ako názov spoločnosti napovedá, ide o hodinky, ktoré sa skladajú z blokov. Ak sa vám to zdá povedmé, nemýlite sa – pripomína to modulárny smartfón z Google Projeku Ara. Hodinky má poháňať procesor Qualcomm Snapdragon 400 a zaujímavosťou je, že vo vnútri by sa mal nachádzať operačný systém Android Lollipop a nie zvyčajná platforma Android Wear.

Princípom modulárnych hodiniek je vyskladanie si hardvéru podľa vlastnej chuti a finančných možností. Jednotlivé časti do seba zapadajú a celkom netradične tvoria remienok hodiniek. V nich sa nachádza rôzne vybavenie – napríklad merač srdcového tepu, ďalšia batéria a podobne. Displej sa dá, mimochodom, vymeniť tiež. Na začiatok ho však bude tvoriť okrúhly dotykový panel. Spoločnosť spolupracuje aj s výrobcom luxusných pánskych šperkov Tateossian, aby dosiahli čo najatraktívnejšiu vizáž jednotlivých modulov.

Konceptu sa podarilo v prvej fáze vyzberať potrebné peniaze v crowfundingovej kampani a prvé kúsky už mali mieriť k svojim predplatiteľom, no spoločnosť ohlásila meškanie a predobjednávky budú hotové až v lete. Určite sa na ne potom pozrieme.

Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+