MojAndroid
Ondrej Ličko 20.4.2017

BLINNKER.COM, sociálna sieť pre motoristov za ktorou stoja slovenskí tvorcovia, začala dnes 20. apríla 2017 svoju ostrú prevádzku. Dostupná je na webe www.blinnker.com a cez aplikáciu, ktorú si užívatelia môžu stiahnuť do svojich smartfónov s operačným systémom Android aj iOS. BLINNKER.COM sa od iných sociálnych sietí líši tým, že sa primárne zameriava na motoristických užívateľov a na jednom mieste poskytuje nielen dopravné informácie, ale aj služby týkajúce sa povinného zmluvného poistenia, predaja a kúpy áut či ŠPZ správ. Aplikácia je pre užívateľov k dispozícii zdarma.

Čo ponúka Blinnker?

Táto sociálna sieť ponúka prehľadne na jednom mieste všetko o autách. Užívatelia si môžu vytvoriť vlastný užívateľský profil či zadať informácie o svojom aute, vrátane fotografie. Vyžaduje si registráciu s menom a heslom, ale umožňuje prihlásenie sa aj prostredníctvom Facebook konta. Motoristi tu môžu zdieľať nielen informácie o doprave, diskutovať o autách a na rôzne ďalšie zaujímavé motoristické témy.

BLINNKER.COM je však aj platforma, kde môžu riešiť otázku povinného zmluvného poistenia, predaja a kúpy áut či ŠPZ správ. Pridanie auta na sociálnu sieť BLINNKER.COM je veľmi jednoduché. Užívateľ si cez mobilnú aplikáciu svoje auto odfotí, z prehľadného zoznamu si vyberie výrobcu, model vozidla a všetko je publikované a pripravené k prezentácii či k predaju auta.

Našim primárnym cieľom je vytvoriť jednu platformu, na ktorej nájdu motoristi všetky dôležité informácie zo sveta auto-moto, kde content bude tvorený primárne samotnými užívateľmi. Chceme zmeniť spôsob, akým sa kupujú a predávajú autá a poskytnúť užívateľom ďalšiu pridanú hodnotu v podobe doplnkových služieb týkajúcich sa napríklad povinného zmluvného poistenia,“ hovorí Martin Szotkovski, CEO BLINNKER.COM

Oproti iným platformám ponúka BLINNKER.COM nielen modernú webovú verziu, ale aj natívne aplikácie pre Android a iOS. Mobilné aplikácie zamerané na predaj áut (teda iba menšia časť celej funkčnosti BLINNKRU) dosahujú napríklad v susednom Nemecku desiatky miliónov stiahnutí. Z pohľadu sociálnej siete je BLINNKER.COM jedinečný najmä svojou orientáciou na motoristických užívateľov. Atraktivitu dodávajú sociálnej sieti aj funkcionality, vďaka ktorým môže motorista predať, kúpiť, nahlásiť, poistiť auto priamo z platformy BLINNKER.COM bez toho, aby sa musel preklikávať na ďalšie webové portály. 

Funkcionality sociálnej siete BLINNKER.COM

Poistenie – BLINNKER.COM spolupracuje so všetkými poisťovňami v rámci Slovenska. Po zadaní parametrov auta, automaticky vygeneruje najvýhodnejšiu ponuku pre motoristu. Stačí, ak ten následne vypíše potrebné údaje a systém automaticky odošle návrh do poisťovne. Dva mesiace pred ukončením platnosti poistenia je motorista  notifikačnou správou o tejto skutočnosti informovaný a systém mu zašle pre neho najvýhodnejšie ponuky PZP. Pokiaľ sa užívateľ rozhodne pre danú ponuku, platbu môže realizovať cez platobný systém Braintree API, ktorú využíva aj Apple Pay.

Predaj a kúpa auta – Užívateľ má možnosť vytvoriť si na BLINNKER.COM inzerát, pridať fotografie auta, má možnosť si zvoliť rádius v kilometroch, na základe ktorého bude systém generovať pre neho buď ponuku áut zodpovedajúcich jeho požiadavkám, alebo jeho inzerát zobrazí užívateľom, ktorí chcú kúpiť auto s podobnými parametrami.

ŠPZ správy – Ak je užívateľ registrovaný na BLINNKER.COM, má možnosť využívať tzv. ŠPZ správy. Pokiaľ napríklad autu, ktoré je pred ním tečie olej, môže ho užívateľ kontaktovať cez ŠPZ správy. Komunikácia je anonymná a neposkytuje informácie z profilu užívateľa.

Dopravné informácie – BLINNKER.COM je zároveň aj miestom nahlasovania a zdieľania dopravných informácií. Cieľom je, aby content tvorili primárne užívatelia.

Témy a fóra – Aktuálne je na BLINNKER.COM viac ako 28 tematických stránok, kde nájdu užívatelia zaujímavé motoristické témy. Diskutovať môžu aj na vlastné témy, ktoré si môžu sami pridávať do Fóra.

„V budúcnosti plánujeme do našej siete pripojiť aj servisy a ďalšie služby súvisiace s motorizmom. Plánujeme spoluprácu s európskym telekomunikačným operátorom na platforme zariadení IoT. Tieto riešenia budú informovať záchranárov o nehodách a stave posádky ešte pred ich príchodom na miesto nešťastia. Záchranári dostanú cez profil užívateľa informácie o vodičovej krvnej skupine, alergiách, prípadne chorobách. Veríme, že toto riešenie pomôže výrazným spôsobom pri záchrane ľudských životov na cestách a uľahčí prácu záchranárom. Vďaka získanej investícii chceme vylepšovať a rozvíjať funkcionality sociálnej siete tak, aby sa stala prvou voľbou motoristov a miestom, kde sa stretávajú všetci užívatelia áut,” hovorí Martin Szotkovski, zakladateľ a CEO spoločnosti BLINNKER.COM.

Investorom BLINNKER.COM je investičný fond Miller Invest, ktorý poskytol tomuto startupu finančnú dotáciu vo výške 600 000 eur. Aj vďaka tejto investícii môže BLINNKER.COM naďalej rozvíjať jednotlivé funkcionality sociálnej siete najmä napojenie na svet IoT, či už Bluetooth OBD II krabičky, alebo napojenie na projekt Chytré auto od T-Mobile.cz.

Verzia: 1.1.39
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.39
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TS

20.4.2017
 • IvoIvo

  ak má také široké zameranie na auto-moto a je to sociálna sieť, tak by som ešte uvítal pridanie jazdy/spolujazdy (niečo ako blablacar) a tiež možnosť pridania nákladov k profilu auta, myslím tým tankovania a teda určenie spotreby, servis, pripomienky na končiace sa termíny (STK, EM, PZP, …). Samozrejme vítam vzniknutie takejto platformy.

  • hejter

   Tato socialna siet je rovnako mrtva ako ked pred rokom zacalo. Jediny aktivny pouzivatel je jej „tvorca“ radek hulan, na ktoreho sa v Microsofte usmievaju, lebo im to dava zmysel :D.

   • stanleyjr

    neviem ci to ma vyznam :)

 • LoBoGo

  ? Prepacte za blbu otazku… Ale, aby som riesil PZP potrebujem app? Na co? Predaj aut, ako casto bezny smrtelnik predava auto? Toto je naozaj selektovane nie na bezneho obcana ale skor na predajcov co menia auta ako ponozky… podla mna, uplna zbytocnost pre siroku verejnost. :)

 • SeppWinkler

  Pekne, teší ma, že súkromná firma zozbiera a použije databázu mien a ŠPZ :(

  • Moja Vec

   a este aj:Táto aplikácia má prístup k:

   Nákupy v aplikácii

   Umožňuje používateľovi nakupovať v rámci tejto aplikácie

   Identita

   Používa aspoň jednu z nasledujúcich položiek: účty na zariadení, údaje profilu

   Poloha

   Používa polohu zariadenia

   Telefón

   Používa aspoň jednu z nasledujúcich položiek: telefón, denník hovorov. Môžu sa účtovať poplatky.

   Fotky, médiá, súbory

   Používa aspoň jednu z nasledujúcich položiek: súbory v zariadení, ako sú obrázky, videá alebo zvukové súbory, externé úložisko zariadenia

   Fotoaparát

   Používa fotoaparáty zariadenia

   Informácie o pripojení Wi-Fi

   Umožňuje aplikácii zobraziť informácie o sieťach Wi-Fi. Napríklad o tom, či je sieť Wi-Fi povolená, alebo názvy pripojených zariadení Wi-Fi

   Ďalšie

   prijímanie údajov z Internetu

   je toho dost,co chce sukromna firma o mne vediet.A komu tie udaje preda.Asi koly tomu vznikla.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+