MojAndroid

So správami o smartfóne BlackBerry s operačným systémom Android sa v poslednom období akoby vrece roztrhlo. Informácie z rôznych zdrojov potvrdili, že tento výrobca skutočne svoj prvý Android smartfón pripravuje a bude obsahovať aj vlastnú vysúvateľnú klávesnicu. Teraz sa na internete objavil ďalší kúsok skladačky v podobe nového zariadenia BlackBerry Passport, ktorý beží na Androide Lollipop. Ten na svojom Twitteri ukázal developer spoločnosti bez ďalšieho bližšieho vysvetlenia.

BlackBerry Passport s kódovým označením Venice, má normálne bežať na operačnom systéme BB10 alebo Android, no zatiaľ nie je isté, ako to naozaj bude. Spoločnosť nič oficiálne nepredstavila a zatiaľ čo dohady hovoria o predstavení smartfónu Venice niekedy v novembri, na internete sa medzitým objavila ďalšia špekulácia o inom Android zariadení od rovnakej spoločnosti. Tá mimochodom poprela akúkoľvek spojitosť medzi zariadením BlackBerry Passport a Androidom. Namiesto toho má BlackBerry vydať lacný smartfón určený pre rozvojové trhy. Ten má niesť kódové označenie Prague a podobať sa má na BlackBerry Z3 (na obrázku nižšie). Vydaný by mohol byť už v auguste.

blacks

Nakoniec môžeme už len dodať, že všetky vyššie zmieňované informácie neboli oficiálne potvrdené a nemusia sa vôbec ukázať ako pravdivé. BlackBerry môže a nemusí vydať svoj Android smartfón v tomto roku, aj keď pri pohľade na aktuálne finančné výsledky pravdepodobne nemá veľmi na výber. Stať sa môže aj to, že spoločnosť namiesto jedného, vydá rovno niekoľko Android smartfónov. Jeden z nich môže niesť aj hardvérovú klávesnicu, iný môže byť určený zas pre rozvojové trhy. Ako to bude naozaj sa dozvieme hádam už čoskoro.

Zdroj: gsmarena

19.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+