MojAndroid

Lietajúce drony môžu slúžiť rôznym účelom – od špionáže, cez humanitárnu pomoc až po nevinnú zábavu. V každom prípade ale nie je možné zaprieť podobnosť dronov klasickým vtákom, ktoré inšpirovali ľudí po celé tisícročia. Dnes žijeme ale v modernej dobe plnej technológií a hoci lietanie ako také nie je pre nás ničím výnimočným, vtáky sú pre ľudí stále symbolom voľnosti a slobody. Bionic Bird zveľaďuje všetky tieto hodnoty a kombinuje ich s najnovšími výdobytkami modernej doby.

Tento lietajúci dron v tvare vtáka je ovládaný pomocou aplikácie na smartfóne alebo tablete, s ktorými je prepojený cez Bluetooth 4.0. Táto technológia umožňuje podľa výrobcov let do vzdialenosti až 100 metrov. Vynálezcovia tejto novinky sa snažia vyzbierať finančné prostriedky na portáli Indiegogo, vďaka ktorým by potom chceli s masovou výrobou a distribúciou nového drona. Jeho jedinečnou vlastnosťou je, že nemá vrtule, ako väčšina bežných dronov. Má totiž klasické krídla, s ktorými máva a vďaka ktorým je schopný udržať sa vo vzduchu, meniť smer a výšku letu a k tomu všetkému vyzerá z diaľky ako skutočný vták.

Svojim vzhľadom a výzorom vo vzduchu dokáže dokonca zmiasť iné vtáky, ktoré si myslia, že ide o ich lietajúceho kamaráta, či v inom prípade o lietajúcu potravu. Rovnako ľahko dokáže oklamať naivnú mačku, no na druhej strane, tá sa väčšinou nechá oklamať aj laserovým ukazovadlom. V každom prípade ide o veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré sa od iných dronov líši vo viacerých smeroch. Zariadenie je možné nabiť pomocou externej batérie v tvare vajíčka, ktorá by mala za 12 minút nabíjania zabezpečiť 10 letov v dĺžke 8 minút. Na portáli Indiegogo si dali výrobcovia za cieľ vyzbierať 25 000 USD, no už teraz majú na konte cez 75 000 USD a do konca kampane pritom zostáva ešte 24 dní. Aktuálne je možné získať tohto lietajúceho drona za 100 dolárov, pričom výrobcovia sa zaväzujú, že vám ho doručia ešte pred Vianocami.

V aktuálnom štádiu bude aplikácia pre ovládanie drona dostupná iba pre iOS, no už v priebehu jari budúceho roku by mala byť k dispozícii aj aplikácia pre Android. Medzi ďalšie plánované novinky patria kontrola chvosta, let na jednom mieste a najambicióznejší projekt je pridanie kamery k telu drona, ktorá bude vysielať naživo. Ak by sa výrobcom podarilo naplniť všetky tieto predsavzatia, išlo by naozaj o unikátne zariadenie.

 Zdroj: Indiegogo via TechCrunch

6.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+