MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo dron Lily vzbudil veľkú vlnu záujmu a obdivu. Na minuloročnej výstave CES vzbudil rešpekt a vyslúžil si dokonca aj niekoľko ocenení. Napriek tomu sa zakladateľom startupu nepodarilo dotiahnuť jeho výrobu do konca a ku zákazníkom sa ani dodnes nepodarilo dodať žiadny funkčný Lily dron. Začínajúca spoločnosť čelila viacerým problémom, od financovania výroby prvej várky až po technické a softvérové problémy, ktoré neustále odsúvali dátum dokončenia. Prvé kusy mali byť pritom rozposlané už vo februári minulého roka. Neskôr sa termín posunul na začiatok tohto roka, ktorý sa nakoniec aj tak nenaplnil. Dnes už zakladatelia na svojom webe píšu o smutnom konci a o tom, ako budú v nasledovných 60 dňoch vracať peniaze všetkým záujemcom, ktorí si dron predobjednali.

Autonómny dron Lily zaujal najmä svojim prevedením a funkciami. K svojmu fungovaniu totižto nepotreboval žiadneho pilota. Stačilo ak ste ho vyhodili do vzduchu a on už sám nasledoval svoj objekt. V tom sa spoliehal na malý GPS tracker, ktorý mala osoba pripevnený na ruke alebo ho nosiť vo vrecku, či v ruksaku. Dron bol po softvérovej stránke prispôsobený tak, aby svoju kameru dokázal nasmerovať vždy tým smerom, v ktorom sa nachádzal samotný sledovaný objekt. Navyše, sledovacie zariadenie dokázalo nahrávať aj zvuk, ktorý sa synchronizoval s natáčaným videom z drona. Lily mal vo svojom rukáve ešte niekoľko ďalších tromfov, vrátane vodeodolného tela s certifikáciou IP67, či 20 minútovej výdrže batérie. O tom, že ho je naozaj škoda, svedčí aj produktové video, ktoré predstavuje jeho funkcie.

Zdroj: mashable

16.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+