MojAndroid

Zariadenia z radu ASUS ZenFone môžu na prvý pohľad pôsobiť trochu chaoticky. Výrobca prináša rôzne verzie toho istého telefónu pre rôzne skupiny používateľov. Smartfóny sa spravidla veľmi podobajú, no majú rozdielne konfigurácie, majú presne zadefinovanú cieľovú skupinu používateľov. Momentálne vám predstavujeme 4 modely nového ASUS ZenFone 4.

Asusu sa totiž podaril menší prešľap. Na ich oficiálnej stránke sa v katalógu produktov zjavili štyri zatiaľ nepredstavené smartfóny. Ide o štvoricu zo série ZenFone 4, presnejšie ZenFone 4, ZenFone 4 selfie, ZenFone 4 selfie Pro, ZenFone 4 Max. Zariadenia by sme mali uvidieť v plnej paráde 17.augusta, no poďme sa zatiaľ na ne pozrieť:

ZenFone 4

Hneď na začiatku zamiešame ešte aj ZenFone 4. Ten sa totiž bude predávať v dvoch verziách procesorov. Jednu várku udivíme so Snapdragonom 630, kým druhú verziu stretneme so Snapdragonom 660. Obe však už budú obsahovať 4 GB pamäte RAM, 64 GB vnútorného úložiska a batériu s kapacitou 3300 mAh. Podobne ako celý rad ZenFone 4, zariadenia budú obsahovať duálny fotoaparát v podaní snímačov s rozlíšením 8 MP a 12 MP na zadnej strane. Majú sa postarať až o 120-stupňové zorné pole. Smartfón obsahuje 5,5-palcový Full HD AMOLED displej a príde v bielej a čiernej farbe. Cena, ktorá sa objavila na stránke, bola 499 eur.

ZenFone 4 Selfie a Selfie Pro

Zariadenia obsahujú procesor Snapdragon 625 v prípade Selfie Pro a Snapdragon 430 sa nachádza v Selfie. Vo vnútri sa v oboch novinkách nachádzajú 4 GB RAM v kombinácii so 64 GB pamäte. Batéria má kapacitu 3000 mAh a displej je tu s 5,5 palcami a AMOLED technológiou. Kým Selfie Pro má Full HD displej, Selfie má len HD rozlíšenie. Fotoaparát je duálny, obsahuje kombo 24 MP a 5 MP v prípade Selfie Pro a 20 MP a 8 MP vo verzii Selfie. Cena Selfie Pro bola zverejnená za 399 eur a Selfie stál 299 eur. Zlaté a červené prevedenie sú Selfie Pro a čierne je Selfie.

ZenFone 4 Max

Hoci ZenFone 4 Max znie povedome, nejde o TO zariadenie, ktoré už poznáme. Je to celkom nový model, ktorý ponúka 5,2-palcový IPS displej s HD rozlíšením. Vo vnútri bije Snapdragon 425. Asus stavil na slušnú batériu s kapacitou 4100 mAh. Smartfón má vo výbave ďalej 3 GB RAM, 32 GB úložisko a duálny fotoaparát s rozlíšením 13 MP a 5 MP. Jeho cenovka bola stanovená na 229 eur.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+