MojAndroid

Pre nahrávanie hovorov bolo kedysi v Google Play množstvo rôznych aplikácií. Jednoduchých bezplatných aj tých s pokročilejšími funkciami a za poplatok. Neskôr boli podobné apky z obchodu Play odstránené.

Preto ma pri skúšaní horúcej novinky Asus Zenfone 11 Ultra, ktorú máme exkluzívne v redakcii na testovanie, prekvapila natívna funkcia Nahrávanie hovorov. Niektoré telefóny umožňujú nahrávanie telefonických hovorov aj dnes, no funkcia nebýva dostupná na všetkých trhoch. Výrobcovia sa prispôsobujú legislatívnym pravidlám konkrétnej krajiny.

Asus Zenfone 11 Ultra
Asus Zenfone 11 Ultra

Prečítajte si: 

Pokiaľ hľadáte telefón, ktorý automaticky nahrá všetky vaše hovory, vhodným zariadením môže byť práve Zenfone 11 Ultra. Nielenže ponúka výbavu vlajkovej lode a výbornú výdrž na jedno nabitie, ale poslúži aj na túto žiadanú funkciu. 

Ako nastaviť automatické nahrávanie hovoru

Možnosti nahrať hovor si všimnete aj na obrazovke prebiehajúceho hovoru, nájdete tam ikonu Nahrať hovor. Ide o jednorazovú alebo príležitostnú možnosť bez automatického nahrávania. Zvukový súbor sa uloží do pamäte telefónu.

Podrobné nastavenie hľadajte v aplikácii Telefón. Ťuknite na tri bodky v pravom hornom rohu -> Nastavenia -> Hovor -> Nahrávka hovoru. Na výber máte položku Nahrávanie hovoru a Nastavenie nahrávania hovoru aplikácie. Tu si nastavíte, či sa budú nahrávať všetky hovory alebo len od vybraných kontaktov, prípadne všetky hovory od neznámych čísel. Nahrávať môžete aj hovory z aplikácie WhatsApp.

Pozor na zákon

Aby ste dodržali zákonnú povinnosť, dôrazne odporúčame druhú stranu pred nahrávaním o tejto skutočnosti informovať. Povolenie Oznámenia o nahrávaní hovoru totiž druhú stranu neinformuje, slúži len na oznámenie PO hovore pre vás. Všetky záznamy nájdete v priečinku Nahrávanie hovorov. Kvalita nahraného hovoru je výborná.

Náš tip
Tento smart prsteň ponúka všetko dôležité a cenou necháva konkurenciu ďaleko za sebou

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+