MojAndroid

Computex priniesol ďalšiu novinku od Asusu, tentokrát v podobe miniatúrneho LED projektora. Hoci na trhu nájdete desiatky modelov mini a piko projektorov, ktoré je možné štandardne prepojiť prostredníctvom HDMI alebo MHL výstupu na zariadeniach, projektor od Asusu je trochu iný. Volá sa E1Z a umožňuje prehrávať obsah z vášho smartfónu priamo prostredníctvom microUSB portu, a to bez nutnosti zakupovať špeciálne káble alebo redukcie. Asus E1Z je pritom dostatočne malý na to, aby sa vošiel do vrecka vašich nohavíc.

Novinka je okrem toho vybavená aj vstavanou 6000 mAh batériou, ktorá umožňuje prevádzkovať zariadenie aj mimo dosah elektrickej zásuvky. Zároveň ale poslúži aj ako externá batéria pre vaše mobilné zariadenie, ktoré s ňou môžete jednoducho dobiť na cestách alebo priamo pri prehrávaní. Asus zatiaľ cenovku projektoru neodhalil, no tá by sa mohla pohybovať na úrovni do 200 eur.

asus-e1z-gallery-3-1

Zdroj: engadget, unlockpwd

1.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+