MojAndroid

Svetoznámy „Blackphone“ nie je jediným kúskom na svete, ktorý kladie bezpečnosť dát používateľa, na prvé miesto. Partnerstvo medzi francúzskym výrobcom elektroniky Archos a bezpečnostným softvérovým špecialistom Sikur totižto prinieslo na trh veľmi zaujímavú novinku – Archos GranitePhone.

Smartfón má operačný systém postavený na Androide, ktorý je ale plne šifrovaný spoločnosťou Sikur a nesie názov GraniteOS. Šifrovaný má byť každý jeden kúsok dát na zariadení, vrátane volaní, správ, kontaktov a iných údajov. Aj keď na smartfóne beží v skrytej a šifrovanej podobe Android, Google služby tu nehľadajte – teda ani Obchod Play. To poukazuje na to, že majitelia tohto kúsku musia mať bezpečnosť dát naozaj na prvom mieste.

Cena 850 dolárov a špecifikácie strednej triedy sú ďalšími atribútmi tohto zariadenia. Smartfón teda obsahuje čip Qualcomm Snapdragon 615 v kombinácii s 2 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, či batériu s dnes už priemernou kapacitou 2700 mAh. Displej  s uhlopriečkou 5-palcov a rozlíšením 1080p je tým lepším, čo GranitePhone ponúka. Zadný fotoaparát ponúkne 16 megapixelov, zatiaľ čo  predný osem. Cieľovej skupine tohto modelu by však táto výbava, vzhľadom na zvýšenú bezpečnosť, mohla stačiť.

Spoločnosť o modeli GranitePhone bohužiaľ nedodáva žiadne podrobnejšie informácie, napríklad o tom, ako presne funguje zabezpečenie. V tom prípade sa musia budúci používatelia spoľahnúť na to, že tento bezpečnosťou nabitý smartfón bude svoju prácu zvládať naozaj dobre.

Zdroj: engadget.com

Autor: Slavo Dzuričko 

16.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+