MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej bez prekvapení

IPS displej má na dnešné pomery menšiu uhlopriečku 5 palcov, ktorá ale pre bežnú prácu postačuje. To isté platí aj o rozlíšení, ktoré je štandardných 1920x 1080 px. Po kvalitatívnej stránke ide o panel s obstojným farebným podaním a bielou farbou, ktorá má so základnými nastaveniami modrý nádych. V nastaveniach tzv. Mira Vision však nájdete aj manuálnu korekciu vyváženia bielej, kontrastu a niektorých ďalších parametrov, pomocou ktorých môžete farebné podanie prispôsobiť podľa svojich priorít.

Archos 50 Saphir recenzia9

Keďže ide o displej typu IPS, tak zobrazenie čiernej nie je vôbec dokonalé, no väčšina používateľov si toho ani nevšimne a v tejto kategórií zariadení to nebude vôbec považovať za mínus. Pozorovacie uhly sú tradične dobré. Jedinú výhradu máme k ochrannému sklu, o ktorom sme písali už aj v časti venujúcej sa konštrukcii. Ten s obľúbou zachytáva mastnotu a nečistoty, ktoré potom znižujú kvalitu zobrazenia, ako aj čitateľnosť na priamom slnku, ktorá je inak priemerom triedy.

Výkon:

Archos 50 Saphir nie je žiadnym rýchlikom. Výrobca ho vybavil 4-jadrovým procesorom MTK6737, ktorému sekundujú 2GB operačnej pamäte RAM. Táto dvojica sa výkonom na smartfóny v podobnej cenovej relácii veľmi nechytá a je vidno, že Archos tu na úkor odolnejšej konštrukcie šetril. Svedčí o tom aj pohľad na výsledky benchmarkov AnTuTu a 3D Mark, v ktorých sme namerali skóre len 38910 resp. 6812 v 3D Marku. To nie je ani zďaleka toľko, koľko v tejto cenovej kategórii ponúka “neodolná” konkurencia. S kúpou Archosu 50 Saphir tak musíte počítať s istými obmedzeniami. Tie sa týkajú najmä hrania graficky náročnejších hier, či práce s aplikáciami v multitaskingu. Inak je výkon ale tak akurát pre “pohodový” chod operačného systému Android, ktorý sa tu nachádza vo svojej takmer najčistejšej podobe. Platí teda, že pokiaľ budete s telefón vykonávať len bežné činnosti, ako prehliadanie webových stránok, či prehrávanie hudby a videí, tak s jeho fungovaním nebudete mať vo väčšine prípadov žiadne problémy. Náročnejší používatelia, ktorí si ale potrpia na rýchlosť a radi vykonávajú niekoľko činnosti naraz, by sa mu však zrejme mali vyhnúť.

Interné úložisko má z používateľského pohľadu kapacitu 10,49GB, ktoré je možné v prípade potreby rozšíriť o pamäťové karty microSD s veľkosťou do 128GB. Telefón podporuje aj USB OTG a pripojenie externých dátových úložísk cez microUSB. Stačí správny typ USB flash disku s microUSB konektorom alebo redukcie, a môžete dáta jednoducho prenášať z PC do mobilu a naopak. Prípadne využiť dátový disk pre ďalšie rozšírenie internej pamäte.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

19.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+