MojAndroid

Možno si spomínate na predstavenie displeja postaveného na technológii india, gália, oxide zinku pod názvom IGZO. IGZO je nová technológia displeja spoločnosti Sharp postavená na  indiu, gáliu a oxide zinočnatom, ktorý je používaný v štandardných LCD paneloch. Je to polovodičový materiál, ktorý umožňuje rýchlejší pohyb elektrónov a zmenšovanie tranzistorov. Ak je pohyb častíc rýchlejší a plynulejší, nie je potrebné znásobene vykresľovať obraz, jeho vykresľovanie je v menšom počte a tým dochádza k úspore elektrickej energie, čo má v konečnom dôsledku vplyv na životnosť batérie v zariadení. Navyše, nedochádza k takému vysokému rušeniu a vplyvu okolitého hardvéru.

Teraz sa objavil prvý tablet a smartfón s týmto displejom a prináša prísľub dlhšej výdrže batérie postavenej na zníženej spotrebe elektrickej energie displeja postaveného na technológii spoločnosti Sharp – IGZO. Prvý smartfón, ako aj tablet s touto technológiou, sa objavil v portfóliu spoločnosti AQUOS.

Smartfón nesie označenie AQUOS Phone SH-02E ZETA a prináša také zaujímavé parametre ako je 16,3 megapixlový fotoaparát s elektronickým a optickým stabilizátorom. Predný fotoaparát má 1,2 megapixla. Poháňaný je 1,5 GHz štvorjadrovým procesorom APQ8064, má WiFi, NFC, LTE. Najzaujímavejším je však pri tomto stroji práve displej postavený na technológii IGZO. Má podporu vstupu z pera a podporuje nový audio systém, ktorý vibruje počas prehrávanie zvuku či prenáša zvuk priamo k uchu. Na trhu by sa mal objaviť koncom novembra, alebo začiatkom decembra v Japonsku a jeho cena zatiaľ nie je známa.

Druhým zariadením postaveným na technológii displeja IGZO je tablet pod názvom KDDI AQUOS Pad SHT21. Tablet bude mať 7 palcový displej s rozlíšením 1280 x 800 bodov a mal by sa opäť objaviť v priebehu decembra v Japonsku.  Tablet AQUOS bude poháňaný procesorom Qualcomm MSM8960 s taktovaním 1,5 GHz a dvoma jadrami. Bude mať 1 GB RAM, 16 GB vnútornej pamäte, podporu microSD kariet a s Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich bude patriť do veľkej rodiny Android zariadení.

Obe zariadenia neoplývajú extrémnymi hodnotami vo výkone alebo v parametroch, no budú pravdepodobne priekopníkmi v tom, že ich výdrž na jedno nabitie sa môže priblížiť k takmer trojnásobnému času, ktorý dosahujú “bežne” dostupné tablety či telefóny.

Zdroj, foto: SlashGear, SlashGear1

18.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+