MojAndroid

Určite sa mnohí z vás dostávajú do situácií, kedy svoje mobilné zariadenie požičiavate druhým ľuďom a želáte si, aby nemali neobmedzený prístup ku všetkým údajom v pamäti zariadenia. Tento problém riešia aplikácie, ktoré umožňujú zabezpečenie jednotlivých častí systému a aplikácií v zariadení, no nie všetky takéto aplikácie fungujú rovnako. Nový titul Applock+ od známej spoločnosti Avira posúva takéto zabezpečenie na novú úroveň, keď okrem klasického zamykania aplikácií ponúka množstvo ďalších užitočných bezpečnostných funkcií.

Okrem zablokovania aplikácií v zariadení si totiž môžete zabezpečiť aj funkcie odinštalovania či sťahovania aplikácií, vykonávania nákupov v obchode Play a zabezpečiť si môžete aj prístup k systémovým nastaveniam. Dokonca si môžete zabezpečiť aj históriu prehliadania, aby zvedavé oči neobjavili stránky, ktoré ste si prezerali v minulosti. Aplikácia ponúka aj ďalšie zaujímavé funkcie, ktoré ocenia napríklad rodičia. Blokovanie vybraných funkcií a aplikácií môžete ohraničiť časom, napríklad môžete zakázať zábavné aplikácie v čase, keď je vaše dieťa v škole.

Okrem toho dokáže aplikácia zablokovať vybrané funkcie na základe vašej polohy. Znovu ide o možnosť, akou obmedziť prístup k niektorým častiam systému pre vaše deti v čase, keď sa nachádzajú v škole či na krúžkoch. Vybrané funkcie budú zasa povolené po príchode domov. Okrem toho môžete prostredníctvom webového rozhrania na diaľku zamykať a odomykať aplikácie a takto môžete vykonávať aj ďalšie zmeny. Aplikácia Applock+ je v obchode Play dostupná zadarmo, no niektoré jej funkcie je potrebné zakúpiť prostredníctvom in-app nákupov.

Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community

19.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+