MojAndroid

Prednedávnom súd rozhodol o dvoch zásadných rozsudkoch v spore medzi spoločnosťami Samsung a Apple. Tým prvým bolo rozhodnutie, že Samsung má zaplatiť spoločnosti Apple viac ako 1 miliardu dolárov za porušenie patentov spoločnosti Apple a druhým bolo ospravedlnenie Apple spoločnosti Samsung za „krivé obvinenia a lži“.

Teraz sa spoločnosť Samsung domáha toho, aby v spore vo Veľkej Británii, kde sa Apple musel spoločnosti Samsung ospravedlniť na svojej stránke, musel nahradiť súdne výdavky spoločnosti Samsung na tento súdny proces.

Odvolací súd Anglicka a Walesu v tomto spore rozhodol, že Apple musí nahradiť výdaje spoločnosti Samsung na tento spor. V rozhodnutí sa spomína odškodnenie na základe toho, že Apple koncom októbra uverejnil ospravedlnenie  so zavádzajúcimi informáciami, čím nedodržal podmienky súdu.

Dňa 25. októbra 2012, spoločnosť Apple zverejnila vyhlásenie na svojich internetových stránkach Spojeného kráľovstva vo vzťahu k tabletom Samsung Galaxy. Toto vyhlásenie bolo nepresné a ani nie je v súlade s uznesením odvolacieho súdu Anglicka a Walesu. Správna vyhlásenie nájdete na tejto stránke: Samsung / Apple UK judgement.

Podľa právneho poriadku Veľkej Británie je odôvodnená žiadosť spoločnosti Samsung na odškodnenie za súdne náklady a ich žiadosť nepridáva ani dôveryhodnosti neobvyklého rozsudku v prospech spoločnosti Samsung. Navyše všetky rozhodnutia prichádzajú v čase, keď i naďalej prebiehajú spory medzi Apple a Samsungom v Nemecku a naďalej aj vo Veľkej Británii. Navyše, rozsudky môžu mať všeobecnú platnosť po celej Európskej únii.

Zdroj, foto: The Verge, Bailii

12.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+