MojAndroid

Spoločnosť SquareTrade Europe, ktorá sa špecializuje na poisťovanie zariadení sa rozhodla, že otestuje ich odolnosť. Podľa správy nešlo o žiadne vedecky presné merania, spoločnosť sa skôr zamerala na bežné životné situácie. Niektoré drahšie smartfóny tak pustila z výšky na zem, alebo ich ponorila do vody. A ktoré zariadenia sa podľa nej dajú najľahšie rozbiť? Prvé miesto obsadil tablet od Apple, iPad mini, so skóre 7,5 boda. Hneď za ním nasledoval smartfón Samsung Galaxy S4 ohodnotený 7 bodmi.

samsung-galaxy-s4-broken

Zdroj/foto:cultofandroid

Za týmito dvoma zariadeniami nasledoval iPad Air, Samsung Galaxy S III a plastový iPhone 5C. Medzi najodolnejšie zariadenia v teste patrili iPhone 5S, Nexus 7 (2013) a Motorola Moto X. Spoločnosť SquareTrade testu odolnosti podrobila aj niekoľko ďalších zariadení, a to ešte v minulom roku. Proti sebe postavila Apple iPhone 5s, Apple iPhone 5c, Motorolu Moto X a Samsung Galaxy S4. Ako dopadli si môžete pozrieť na videu.

Rebríček podľa SquareTrade

  1. iPad Mini – 7.5 (najmenej odolný)
  2. Samsung Galaxy S4 – 7
  3. iPad Air – 6.5
  4. Samsung Galaxy S3 – 6.5
  5. iPhone 5C – 6
  6. Nexus 7.1 – 6
  7. Samsung Galaxy Tab 3 – 5.5
  8. iPhone 5S – 5.5
  9. Nexus 7.2 – 5
  10. Moto X – 4.5

Zdroj: theregister

11.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+