MojAndroid

Android Market je centrum pre správu Android aplikácií. Napriek tomu, že je efektívne, ľudia mu vyčítajú niekoľko vecí – je ťažké vyhľadávať v aplikáciách a nie je integrovaný so žiadnymi sociálnymi sieťami, takže nie je možné napr. zdieľať aplikáciu s vašimi kamarátmi. AppBrain sa pokúša vyplniť tieto prázdne miesta a zjednodušiť hľadanie, inštalovanie a zdieľanie aplikácií.

AppBrain však nie je náhradou Android Marketu. AppBrain nedistribuje aplikácie ani neprijíma platby. Celkom úspešne však vylepšuje celkový zážitok z Marketu ako strediska pre hľadanie aplikácií. AppBrain okrem iného umožňuje vyhľadávanie v aplikáciách na svojej webstránke, ich inštaláciu na vašom Android smartfóne. Tiež udržuje prehľad o vašich nákupoch a inštaláciách, a podporuje zdieľanie a odporúčanie aplikácií medzi vašimi priateľmi.

Aplikácia AppBrain má dve časti – webstránku a Android aplikáciu. Webstránka je na adrese http://www.appbrain.com a aplikácia sa volá “AppBrain App Market”. Aby ste naplno využili všetky funkcie, budete si musieť vytvoriť účet na webstránke a stiahnuť aplikáciu do svojho telefónu.

Vytvorenie účtu je jednoduché. Stránka využíva Google Účet, takže sa len prihlásite svojím Google menom a heslom, a to je všetko. Proces  prihlasovania v aplikácii na telefóne je taký istý. Stiahnite aplikáciu, a keď ju spustíte, požiada vás o prihlásenie cez Google. V aplikácii možete zosynchronizovať vaše aplikcie na telefóne s webstránkou, ale k tomu sa dostanem neskôr. Po týchto pár krokoch ste pripravení na používanie AppBrain-u.

Hlavným zámerom AppBrain-u je efektívnejšie vyhľadávanie nových aplikácií, prípadne aplikácií, ktoré sa vám zídu (tieto sú určené na základe vašich predošlých akcií na stránke). Dosahuje toho viacerými spôsobmi. Za prvé, už len základné vyhľadávanie na stránke AppBrain je lepšie ako vyhľadávanie v Android Markete. Môžete vidieť viacero aplikácií naraz a ľahšie sa medzi nimi pohybuje ako v aplikácií Android Market na telefóne. Aj AppBrain Android aplikácia obsahuje niektoré z týchto vylepšení vo vyhľadávaní.

Jedným z ďalších vylepšení v AppBrain je sekcia “Hot Apps” – horúce novinky. Je to zoznam najsťahovanejších aplikácií za posledných 24 hodín alebo 7 dní, dostupný na webe aj na telefóne. Toto je výborná funkcia, viackrát sme už takto našli zaujímavé aplikácie a boli medzi prvými, kto ich mohol vyskúšať.

Ďalšie funkcie:

  • súkromný/verejný zoznam vašich aplikácií
  • prezeranie zozname aplikácií vašich kamarátov
  • rozdelenie aplikácií do kategórií
  • zdieľanie aplikácií cez Twitter, Facebook, SMS atď.
  • naplánovanie inštalácie/odstránenia aplikácie na telefóne

Toto je určite jedna z najlepších aplikácií, aké sme zatiaľ videli a určite ju budeme používať minilne dovtedy kým Google nevylepší webovú stránku aj aplikáciu Android Market.

23.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+