MojAndroid

Neustále rastúci počet aktivovaných zariadení s mobilným operačným systémom Android priťahuje stále viac programátorov aj u nás na Slovensku. Len nedávno sa v obchode Google Play objavila nová hra Apocalys od slovenského vývojára, ktorý vystupuje pod názvom Vladoft. Jedná sa o unikátnu logickú hru s vesmírnou tématikou.

Slovenska Android hra Apocalys

Ocitáte sa na čele neznámej entity, ktorej cieľom je očistiť vesmír od skazených civilizácií. Jediný spôsob ako to urobiť je  zničiť celú planétu a zamiesť tak všetky stopy po jej existencií. Neovládate žiadnu vesmírnu loď alebo niečo podobné, no dokážete vystreliť objekt podobný asteroidu. Pokiaľ sa vám podarí zasiahnuť, planéta sa rozpadne a vy prejdete do ďalšieho kola. Nie je to však také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Vašu úlohu vám budú sťažovať planéty bez života, ktoré vám budú stáť v ceste a svojou gravitáciou priťahovať objekty okolo seba. K dosiahnutiu cieľa budete využívať aj rôzne iné objekty, napríklad družice, či červie diery.

Slovenska Android hra Apocalis Slovenska Android hra Apocalis Slovenska Android hra Apocalis

Autor hry je bývalý študent slovenskej technickej univerzity, takže sa jedná o čisto slovenský výtvor. Musíme povedať, že sme zostali príjemne prekvapení grafikou a samotným spracovaním, vzhľadom na to, že na hre pracoval len vo svojom voľnom čase. Myslíme si, že Apocalys má veľký potenciál, no niektoré veci by potrebovali dotiahnuť do konca. Napríklad poskytnúť hráčovi pohľad na príbeh formou videa, vytvoriť niekoľko úrovní, ktoré by vysvetlili herný princíp   novým hráčom a podobne. Autor by mal zapracovať aj na samotnom príbehu, pretože veľa otázok zostáva nezodpovedaných a vyhladenie celej civilizácie bez podaného dôvodu nie je práve humánne. Aj napriek tomu sa jedná o naozaj skvelú zábavku a v niektorých leveloch sme sa poriadne zapotili. Hra je dostupná v obchode Google Play zdarma a stiahnuť si ju môžete kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5
Aktuálna cena: Zdarma
15.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+