MojAndroid

Google svoj najnovší operačný systém Android 5.0 Lollipop predstavil už v priebehu minulého roka, ku koncu ktorého uviedol aj jeho finálnu verziu. Niekoľko mesiacov po jej sprístupnení na zariadeniach vydal Google niekoľko opráv, ktoré mali vylepšovať stabilitu a spoľahlivosť. Práve preto je teraz najnovší Android OS dostupný vo verzii 5.0.1 a na niektorých zariadeniach už vo verzii 5.0.2. Ako je však tento operačný systém v spoľahlivý v skutočnosti? Jedno vieme už isto. Podľa dát zozbieraných spoločnosťou Crittercism je nový Lollipop spoľahlivejší ako konkurenčná platforma od Apple.

Podľa správy sú pády aplikácií na Androide 5.0 Lollipop o 0,2% menej časté ako na iOS 8. Konkrétne hovoríme o číslach 2% pre Lollipop a 2,2% pri iOS 8, čo je viac ako v prípade iOS 7 s 1,9 percentami. Čo sa týka Androidu, tak zamrznutia aplikácií na Lollipope sú na historicky najnižšej úrovni. Predchádzajúce verzie KitKat a Ice Cream Sandwich vykazovali 2,6% pravdepodobnosť, že vám aplikácia zamrzne.

Výsledky porovnania dvoch konkurenčných OS nie sú prekvapujúce. Už v predchádzajúcich verziách obidvoch OS, Androidu aj iOS, bol OS od Googlu spoľahlivejší ako ten od Applu. Samozrejme, aj takéto údaje nemusia úplne odrážať realitu. Všetko záleží aj od toho, aké aplikácie používate a na akom zariadení ich máte nainštalované.

Aké skúsenosti máte so zamŕzaním aplikácií vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: androidauthority

13.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+