MojAndroid

Bankové aplikácie sa postupne stávajú bežnou súčasťou našich smartfónov. Môžete pomocou nich jednoducho zaplatiť účty, previesť peniaze, či spravovať trvalé príkazy v banke. Mať svoju banku doslova na dosah ruky je praktické a zároveň maximálne pohodlné. Nemusíte navštevovať pobočku ani používať internet banking na počítači či notebooku. Stačí vám aplikácia nainštalovaná v mobile alebo tablete, ktorú máte vždy so sebou. Presne takou je aj aplikácia od ČSOB, ktorá svojím spracovaním a funkciami patrí medzi tie najlepšie. Aké funkcie a možnosti ponúka, sa dozviete v tomto článku, ktorý sme navyše doplnili aj o video.

CSOB_LogoClaim CMYK

ČSOB SmartBanking prichádza podobne ako väčšina bankových aplikácií s funkciami dostupnými ako pre existujúcich klientov banky, tak aj pre potenciálnych nových zákazníkov. S aplikáciou môžete totižto bez prihlásenia vyhľadávať napríklad bankomaty a pobočky banky, sledovať novinky, zistiť dôležité kontakty, pozrieť si aktuálne kurzy mien alebo použiť kalkulačky na spotrebný úver, hypotéku či sporenie. Navrhnúť môžete tiež dizajn vlastnej karty. Zvyšné funkcie sú vyhradené len pre klientov a sú chránené PIN kódom.

Po spustení aplikácie budete vyzvaní na zadanie PIN kódu, okrem poľa na jeho zadanie sa však na úvodnej obrazovke môžu zobrazovať aj aktuálne kurzy mien alebo najbližší bankomat, nechýba ani najaktuálnejšia správa z noviniek. Ihneď, ako sa prihlásite, budete mať prehľad nad zostatkami na vašich účtoch. Ku každému z nich je k dispozícii podrobný náhľad s pohybmi na účte, čakajúcimi platbami a vytvorenými trvalými príkazmi. V prípade sledovania platieb je možné použiť aj filtrovanie podľa dátumu, typu transakcie a sumy. Pre každý mesiac sa dá sledovať graf s príjmami a výdavkami, takže budete mať prehľad o tom, koľko ste minuli a naopak, koľko finančných prostriedkov prišlo na váš účet. Aplikácia ČSOB SmartBanking navyše ponúka aj odhad predpokladaného zostatku ku konkrétnemu dňu, vďaka čomu budete vedieť, ako ste na tom s financiami už aj po zaplatení všetkých budúcich platieb spojených či už s bývaním alebo inými službami.

bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-1 bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-5 bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-2  bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-3

ČSOB myslela aj na samotného používateľa, ktorému platby cez aplikáciu uľahčuje napríklad tzv. Smart skenerom, čo je čítačka čiarového alebo QR kódu na poštových platobných poukážkach alebo faktúrach (čiarový, resp. QR kód). Platiť môžete aj z vami prednastavených šablón, v ktorých si dopredu vyplníte účet príjemcu, sumu, platobné symboly a ďalšie položky. Neskôr ju pri platbe len vyberiete a prípadne zmeníte výšku posielanej sumy. Vaše 4 obľúbené funkcie môžu byť navyše prístupné vždy po kliknutí na ikonku hviezdičky v pravom hornom rohu.

csob-skener

ČSOB SmartBanking má v rukáve aj ďalšie užitočné funkcie. Je to napríklad generátor Smart platby, ktorý generuje QR kód (štandard PAY by square), s platobnými dátami, dobíjanie kreditu na mobile u operátorov Orange, Telekom a O2, možnosť uzatvoriť cestovné poistenie alebo podať žiadosť o spotrebný úver, kreditnú kartu či povolené prečerpanie. Priamo z aplikácie môžete zaplatiť aj mimoriadnu splátku hypotéky. Samozrejmosťou je v prípade bankovej aplikácie aj správa platobných kariet. Tie je možné zablokovať alebo odblokovať, zmeniť celkový limit debetnej karty, aktivovať a zmeniť zabezpečenej internetovej platby.

bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-7 bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-6 bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-10

Aplikácia disponuje aj niekoľkými bezpečnostnými mechanizmami, ktoré majú ochrániť vaše bankové údaje pred prípadnými zlodejmi. Je to napríklad automatické odhlásenie do jednej minúty od opustenia aplikácie, alebo zablokovanie služieb elektronického bankovníctva v prípade, ak 5-krát zadáte chybný PIN. Následné odblokovanie je potom možné len v pobočkách banky.

Celkovo na nás aplikácia pôsobí výborným a profesionálnym dojmom. Používateľské prostredie je prehľadné a väčšina vyššie popisovaných funkcií je dostupná aj z menu, ktoré sa vysunie posunom prsta z ľavého okraja obrazovky, alebo ťuknutím na ikonu v ľavom hornom rohu. Vieme si však ešte predstaviť niektoré malé vylepšenia. Sú to napríklad ikony niektorých funkcií, ktoré sa nachádzajú v niektorých častiach aplikácie, napríklad v menu s obľúbenými funkciami. Tie môžu byť pre začínajúceho používateľa nezrozumiteľné a chýba k ním akýkoľvek popis, ktorý by ich funkciu jasne vysvetľoval. Čo robia, sa bez predchádzajúcej práce s aplikáciou, dozviete až po ich stlačení. Časom ich však budete rozpoznávať už automaticky.

Na čom si ČSOB dala záležať je verzia aplikácie pre tablety. Tu sa využíva plocha veľkého displeja maximálne efektívne. Funkcie sú totožné, no ich umiestnenie sa od mobilnej verzie odlišuje. Dostupné sú takmer okamžite, vďaka čomu máte nad svojimi prevodmi a platbami ešte lepší prehľad.

bankové aplikacie-CSOB SmartBanking-tablet-1
Verzia ČSOB SmartBanking pre Tablety

Banková aplikácia ČSOB ponúka presne tie funkcie, ktoré by ste od nej mohli očakávať. Dokazuje to aj niekoľko ocenení, vrátane prvého miesta vo verejnom hlasovaní, či tretej priečky medzi brandovanými aplikáciami v Android Code 2012. S odstupom času môžeme potvrdiť, že táto aplikácia aj naďalej patrí vo svojej oblasti k tým najlepším. Dostupná je zadarmo v obchode Play, takže neváhajte a inštalujte.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

VIDEO

30.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+