MojAndroid

Spoločnosť Google ponúka na svojej platforme Android viacero vlastných mobilných aplikácií. Niektoré z nich sú už predinštalované na certifikovaných Android smartfónoch a ďalšie si musí používateľ stiahnuť z obchodu Google Play. K prvým menovaným patrí aj aplikácia Telefón (Phone), ktorá logicky slúži na uskutočňovanie telefónnych hovorov, ich denníku a spravovaniu telefónnych kontaktov. Podľa portálu XDA-developers čoskoro táto aplikácia získa zásadnú funkciu, ktorú používatelia žiadali už niekoľko rokov.

Telefón Google kód

Používatelia sa konečne dočkajú nahrávania hovorov

Členom komunity XDA sa podarilo nájsť v kóde najnovšej verzie aplikácie s číselným označením 43.0.289191107 príkaz, ikonku a ďalšie prvky vedúce k funkcii nahrávania telefónnych hovorov. To naznačuje, že táto dlhé roky žiadaná funkcia by sa mohla objaviť v ďalšej aktualizácii aplikácie Telefón. Ako bude funkcia vyzerať v jej grafickom rozhraní nie je známe. Pravdepodobne bude ale počas hovoru pre jej spustenie dostupná samostatná ikonka.

Google nebol v minulosti naklonený nahrávaniu hovorov

Nahrávať telefónne hovory bolo možné pomocou aplikácií tretích strán v starších verziách systému Android. Google túto možnosť ale od Androidu 9.0 Pie v roku 2018 zablokoval. Oficiálne API v systéme pre nahrávanie hovorov pritom Google zrušil už pri verzii Android 6.0 Marshmallow. Priamo v systéme alebo oficiálnej aplikácii od Googlu táto funkcia doposiaľ neexistovala. To by sa malo ale čoskoro zmeniť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
18.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+