MojAndroid

Aplikácia Barcode Generator / Reader poskytuje vytvorenie QR kódu z množstva možností. Zakódovať môžete kontakt, e-mailovú adresu, pozíciu, telefónne číslo, SMS, text, URL alebo prístup k WiFi sieti.

Práve prístup k WiFi sieti prostredníctvom QR kódu môže byť pre niekoho zaujímavý.Predstavte si situáciu: prišla k vám návšteva a potrebuje sa napojiť na internet prostredníctvom vášho WiFi pripojenia. Miesto pracného zadávania prístupových údajov máte po ruke vytlačený prístupový QR kód vytvorený pomocou tejto aplikácie, návšteva si zoskenuje prístup a napojí sa.

Pri našom teste sme však zistili, že QR v podstate pri čítaní zobrazí kompletné údaje vašej siete ako SSID, typ zabezpečenia a zobrazí aj kompletné heslo. Navyše, vzhľadom na neviditeľnosť nášho SSID WiFi pripojenia, po zoskenovaní QR kódu sa pripojenie nenaviazalo a heslo sme dodatočne museli zadávať ručne.

Aj keď aplikácia, ako nápad, je veľmi zaujímavá, zdieľanie WiFi pripojenia nefunguje dokonale. Navyše, ak zverejníte svoj prístup na vašu domácu sieť, nikdy neviete, kto a akým spôsobom môže tento prístup zneužiť, keďže WiFi siete nemajú dosah len po steny vášho domu alebo bytu.

Zdroj, foto: Barcode Generator / Reader, Google Play Store

Barcode Generator / Reader
Sugree Phatanapherom
Verzia 2.0 (9. 10. 2010)
Veľkosť 187 kB
1.5+

Zadarmo

Za TIP na článok ďakujeme Jánovi L.

5.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+