MojAndroid

V decembri minulého roka sa web MojAndroid.sk rozrástol aj o slovenské fórum na adrese AndroidFórum.sk. Hlavným cieľom bolo poskytnúť čitateľom ďalší priestor, kde budú môcť diskutovať a získavať informácie o Androide priamo od komunity zo Slovenska. Fórum bolo však po grafickej stránke veľmi zastaralé a preto sme sa rozhodli venovať náš čas do nového dizajnu.

Fórum v novom šate sa nám podarilo spustiť začiatkom minulého mesiaca. Zmena dizajnu však nie je jednoduchý proces, hlavne v prípade platformy phpbb, pod ktorou stránka funguje. Vďaka podpore zo strany členov, moderátorov či administrátorov sa nám spoločne podarilo odstrániť posledné chyby, za čo im patrí veľká vďaka a AndroidFórum.sk sa tak stalo plne pripravené na akékoľvek nové príspevky. Poďme sa však pozrieť, čo sa zmenilo.

forum

Celá stránka má po novom odlišný charakter a ide ruka v ruke s moderným flat dizajnom a minimalizmom. Dominatným prvkom je v tomto prípade silná zelená farba, ktorá je zároveň symbolom Androidu. Pribudol vrchný banner a tzv. sidebar, teda funkčný panel na pravej strane, kde sa okrem iného nachádza pole pre prihlasovanie, RSS čítačka najnovších správ zo stránky MojAndroid.sk alebo menu, ktoré má čitateľ stále po ruke. Zmenené boli tiež ikony, ktoré oddeľujú jednotlivé fóra a celkom nové sú aj hodnosti prispievateľov.

moderator administrator 2.kapitan

ikony forum

Okrem celkového vzhľadu pokladáme za významný prvok aj responzívnosť, ktorá umožňuje čitateľom pohodlné prehliadanie aj na mobilných zariadeniach, ako sú smartfóny a tablety. Stránka sa totižto automaticky prispôsobí veľkosti displeja vášho zariadenia.

Ďalšiu zmenu predstavuje nové usporiadanie fór, ktoré bolo vykonané s cieľom zlepšiť prehľadnosť obsahu. Momentálne je fórum rozdelené do týchto častí: AndroidForum.sk info, Android softvér – aplikácie a hry, ale aj hardvér, kde nájdete rozdelenie podľa značiek: Asus, HTC, Sony,Samsung a ďalšie., Diskusie o OS Android, Vývoj – sekcia pre developerov, kde nájdu rôzne manuály, príručky alebo tipy a triky, ďalej je to Misc – sekcia, kde si môžete pokecať o hocičom a poslednou je PC, ktorá je venovaná desktopom. V sekcii Android hardvér si odteraz budete môcť priamo vybrať výrobcu, ktorý vás zaujíma.

Snímka obrazovky 2014-09-02 o 14.40.29

 

Určite nás zaujíma aj váš názor na nový vzhľad a funkčnosť stránky. Odpovede môžete smerovať buď v komentároch pod článkom, alebo v samostatnej téme, ktorá sa venuje novému vzhľadu priamo na fóre. Na úprave fóra pracujeme aj naďalej, takže privítame aj nápady na zlepšenie.

Náš tip
AndroidForum.sk | Návod, ako si spustiť fórum cez aplikáciu Tapatalk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+