MojAndroid

Stratil sa vám smartfón alebo iné mobilné zariadenia s Androidom? Ak áno, tak Google vám ho dokáže nájsť, a to prostredníctvom svojej vlastnej aplikácie a služby Android Device Manager. Stačí ak vaše zariadenie ešte funguje a úplne sa nevybilo. V tom prípade ho môžete lokalizovať prostredníctvom počítača, alebo ho nájsť pomocou prezvonenia. Táto funkcia už však nie je limitovaná len na zariadenia s webovým prehliadačom.Svoj mobil, ktorý je v dosahu Bluetooth, môžete teraz nechať vyzváňať aj zo svojich inteligentných hodiniek s Androidom Wear.

Najnovšia aktualizácia totižto prináša možnosť aktivovať hlasité zvonenie priamo zo zápästia pomocou hlasového príkazu “Ok, Google. Start. Find my phone”. Aktivovať sa dá aj manuálne priamo z hodiniek. Výhodou funkcie je tiež to, že bude natívne podporovaná systémom, takže nie je nutné doinštalovať žiadne ďalšie aplikácie. Google ju majiteľom inteligentných hodiniek bude sprístupňovať postupne.

Zdroj: Google

20.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+