MojAndroid

Obľúbenosť najnovšej verzie operačného systému Android rastie každý deň. Dokazujú to aj najnovšie štatistiky, ktoré zverejnil samotný Google. Časy, kedy rebríčkom vládol Android 2.3 Gingerbread sú dávno preč a na trón nastupuje Android 4.1 a 4.2 Jelly Bean so 40,5% podielom, ktorý čoskoro začne podporovať aj najnovšia verzia systému Android 4.3.

android-verzie

Druhým najpopulárnejším systémom ostáva spomínaný Android 2.3 Gingerbread, ktorý má medzi používateľmi až 33% podiel. Android 4.0 Ice Cream Sandwich nájdeme nainštalovaný na 23% smartfónov a tabletov a najmenší podiel na trhu si podelili verzie 3.x HoneyComb a starší Android 1.6 Donut. Oba majú na trhu len 0,1% zastúpenie. Ďalšie verzie a ich podiel nájdete na inforgrafike zobrazenej vyššie. V najbližšom období sa dá očakávať neustále narastajúci podiel Androidu 4.2 a 4.3, ktorý bol predstavený len pred niekoľkými dňami. Postupne tiež môžme očakávať miznutie starších verzií systému Android, ktoré majú už teraz zanedbateľný podiel na trhu. Ako ste na tom vy? Ktorú verziu systému Android máte vo svojom zariadení?

Akú verziu systému Android máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Android Developers

2.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+