MojAndroid

Dohady a špekulácie je to, čo mnohých nadšencov drží každý deň pri živote. Čím ďalej, tým detailnejšie správy unikajú ešte pred predstavením jednotlivých zariadení, čo je aj prípad najnovšieho smartfónu od spoločnosti Sony – Honami. Najnovšie informácie o tomto zariadení totižto prezrádzajú, že by na trh mal prísť s 20 Mpix fotoaparátom. Ten by nás však nemal prekvapiť len rozlíšením, ale aj clonou f2.0 a veľkosťou šošovky, ktorá bude oveľa menšia, ako sme čakali. Technické údaje sú samozrejme doplnené aj o uniknuté fotografie.

sony-honami-7

Sony i1 Honami má byť pokračovateľom vlajkovej lode spoločnosti Xperia Z. Na trhu by sa mal tento smartfón postaviť pred takú konkurenciu, akou je novo predstavená vlajková loď spoločnosti Nokia – Lumia 1020 so 41 Mpix fotoaparátom. Narozdiel od tohto zariadenia sa však Sony rozhodol pre použitie malej šošovky a fotografického čipu, čoho dôsledkom je opäť telo s malou hrúbkou a prívetivým dizajnom podobným Xperii Z. Oproti terajšej vlajkovej lodi narastie Honami len o 4 mm na výšku a o 2 mm na šírku, hrúbka by mala ostať rovnaká. Novinkou v tomto zariadení by mala byť spodná strana, ktorú by vo veľkej miere mali vypĺňať kvalitnejšie hlasné reproduktory.

20 Mpix fotoaparát by mal prísť s 5 mm ohniskovou vzdialenosťou a klasickým LED bleskom. Použitie xenónu je nepravdepodobné. ISO by malo byť manuálne nastaviteľné až do hodnoty 1600 a podľa uniknutých fotografií je ich aktuálne rozlíšenie 5248 x 3936 pixlov. Senzor by mal podľa viacerých zdrojov mať veľkosť 1/2.3”, čo je oproti 1/1.2” senzoru v Lumii 1020 dosť veľký rozdiel. Sony Honami tak fotoaparátom nebude vedieť zaznamenať toľko svetla, uvidíme, či sa kvalitatívne vyrovná Lumii aspoň spracovaním senzora a Cyber Shot funkciami. Novinkou vo fotoaparáte bude aj BIONZ, čo je engine pre spracovanie fotografií bežiaci na najnovšom procesore Krait od Qualcommu. Tento spôsob spracovania fotografií bude dostupný len v natívnej aplikácii Cyber Shot fotoaparátu.

Zdroj: PhoneArena

15.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+